Członek Abby dołączył do nowego projektu twórców szwedzkich hitów

Jedni z najbardziej znanych szwedzkich muzyków łączą siły we wspólnym projekcie.

Max Martin, Björn Ulvaeus oraz Niclas Molinder założyli właśnie Music Rights Awareness Foundation mającą na celu pomaganie artystom w zarządzaniu swoimi prawami na ciągle zmieniającym się rynku cyfrowej dystrybucji muzyki.

Ulvaeus jest byłym członkiem Abby oraz autorem tekstów i producentem, który od ponad 50 lat działa w branży muzycznej.

Martin jest jednym z najważniejszych obecnie producentów muzyki pop. Brał on udział w produkcji wielkich współczesnych hitów takich gwiazd jak Britney Spears, Justin Bieber oraz Taylor Swift.  Molinder natomiast pracował z takimi artystami jak Lady Gaga, Ashley Tisdale oraz Willow Smith jako część grupy TWIN produkującej i piszącej utwory.

Nowa fundacja ma zwiększać świadomość praw autorskich na całym świecie oraz twórcom muzyki „sprawować kontrolę nad swoimi prawami, dzięki czemu będą oni mogli się utrzymywać z muzyki niezależnie od warunków geograficznych, ekonomicznych czy kulturalnych,” tak brzmi oświadczenie prasowe wydane przez założycieli fundacji.

„W nowym świecie cyfrowej dystrybucji muzyki autor tekstu jest często najsłabszym punktem w negocjacjach. Wiedza jest siłą i tutaj pojawia się fundacja Music Right Awarness,” napisał w oświadczeniu Ulvaeus.

Pierwszym projektem fundacji ma być edukacja muzyków z Malawi, Rwandy i Tanzanii. Trzech jej założycieli jest także zaangażowanych w nową platformę internetową, która ma pomóc muzykom rejestrować swoje prawa, zarządzać nimi i umożliwiać współpracę z innymi artystami.  

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe światło na sprawę zatonięcia promu MF Estonia, stanęli przed sądem....

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...