fbpx

Członek Abby dołączył do nowego projektu twórców szwedzkich hitów

Jedni z najbardziej znanych szwedzkich muzyków łączą siły we wspólnym projekcie.

Max Martin, Björn Ulvaeus oraz Niclas Molinder założyli właśnie Music Rights Awareness Foundation mającą na celu pomaganie artystom w zarządzaniu swoimi prawami na ciągle zmieniającym się rynku cyfrowej dystrybucji muzyki.

Ulvaeus jest byłym członkiem Abby oraz autorem tekstów i producentem, który od ponad 50 lat działa w branży muzycznej.

Martin jest jednym z najważniejszych obecnie producentów muzyki pop. Brał on udział w produkcji wielkich współczesnych hitów takich gwiazd jak Britney Spears, Justin Bieber oraz Taylor Swift.  Molinder natomiast pracował z takimi artystami jak Lady Gaga, Ashley Tisdale oraz Willow Smith jako część grupy TWIN produkującej i piszącej utwory.

Nowa fundacja ma zwiększać świadomość praw autorskich na całym świecie oraz twórcom muzyki „sprawować kontrolę nad swoimi prawami, dzięki czemu będą oni mogli się utrzymywać z muzyki niezależnie od warunków geograficznych, ekonomicznych czy kulturalnych,” tak brzmi oświadczenie prasowe wydane przez założycieli fundacji.

„W nowym świecie cyfrowej dystrybucji muzyki autor tekstu jest często najsłabszym punktem w negocjacjach. Wiedza jest siłą i tutaj pojawia się fundacja Music Right Awarness,” napisał w oświadczeniu Ulvaeus.

Pierwszym projektem fundacji ma być edukacja muzyków z Malawi, Rwandy i Tanzanii. Trzech jej założycieli jest także zaangażowanych w nową platformę internetową, która ma pomóc muzykom rejestrować swoje prawa, zarządzać nimi i umożliwiać współpracę z innymi artystami.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Członek Abby dołączył do nowego projektu twórców szwedzkich hitów

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Koronawirus w Szwecji – RAPORT

Szwedzka służba zdrowia bije na alarm: w niektórych regionach kraju znów rośnie liczba infekcji koronawirusowych. W minionym tygodniu w aglomeracji sztokholmskiej aż...