fbpx

Coraz więcej spalonych samochodów w Kopenhadze

Podpalenia samochodów w duńskiej stolicy nasilają się, we wtorek nad ranem podpalono sześć kolejnych aut.

Policja potwierdziła, że we wtorek w godzinach porannych zgłoszono pożar 6 samochodów. Dwa zaparkowane przy ulicy Baldersgade w dzielnicy Nørrebro, w której to ostatnio spłonęły 24 auta. Kolejne trzy samochody podpalono dwa kilometry dalej na ulicy Sokkelundsvej w dzielnicy Nordvest. Podpalono tam więcej auto, ale pozostałe podpalenia były nieudane.

„Mieliśmy dwa zgłoszenia około północy. Oba dość blisko siebie, więc mógł być to jeden sprawca, powiedział rzecznik kopenhaskiej policji Michael Andersen.

Była to druga z kolei noc, w czasie której policja była wzywana do palących się samochodów. W poniedziałek rano, jeden samochód został podpalony w dzielnicy Nordvest, a drugi w Amager.

Najnowsze przypadki oznaczają, że łączna liczba spalonych w Kopenhadze samochodów przekroczyła 30.

Pierwsze 24 pożary miały miejsce w weekend 19-21 sierpnia. Dwudziestojednoletni mężczyzna z Amager został w środę zatrzymany jako podejrzany o dokonanie przynajmniej kilku z tych podpaleń.

Kopenhaska policja oświadczyła, że w sprawie 4 przypadków z ostatnich dwóch nocy nie ustalono jeszcze żadnych podejrzanych.

Strona główna Wiadomości Dania Coraz więcej spalonych samochodów w Kopenhadze

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...