fbpx

Oto Szwedzkie hity lata

Jaki był hit tego lata? Piosenka szwedzkiej nastolatki Zary Larsson ‘Lush Life’ była najczęściej odtwarzaną piosenką w serwisie Spotify w Szwecji.

Siedemnastoletnia Zara Larsson, w przeszłości zwyciężczyni programu talent show, podbiła listy przebojów swoją ostatnią piosenką, która od razu została numerem jeden w Szwecji oraz zanotowała ponad 1,5 mln odsłon w serwisie YouTube.

Spotify we wtorek napisało, że ten hit urodzonej w Sztokholmie piosenkarki był w dniach, pomiędzy 1 lipca a 31 sierpnia, najczęściej odsłuchiwanym kawałkiem.

Nawet, jeśli nazwisko Larsson nie brzmi dla was znajomo, to na pewno słyszeliście wpadające w ucho słowa i charakterystyczne gwizdy ‘Lust Life’, jeśli tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy słuchaliście szwedzkiego radia lub byliście w dowolnym barze lub klubie. Nastolatkę można nazwać nordycką Rihanną.

Wyniki słuchalności serwisu Spotify zwracają uwagę na jeszcze dwóch szwedzkich artystów. Drugą najczęściej odtwarzaną piosenką lata była ‘Waiting for Love’ supergwiazdy Avici, a zaraz za nim znalazł się kontrowersyjny klubowy hymn ‘Shots & squats’ duetu Vigiland.

Najpopularniejszą zagraniczną piosenka lata w Szwecji, według Spotify, było ‘Lean on’. Wspólne dzieło amerykańskiej grupy Major Lazer i francuskiego producenta DJ Snake z wokalami duńskiej artystki Karen Marie Ørsted znanej, jako MØ.

Spotify, które została założone w Sztokholmie w 2008 roku, jest największym na świecie serwisem z muzyką i ma ponad 60 milionów użytkowników. Jednak jest często krytykowane przez wielu artystów, ostatnio przez Taylor Swift, która stwierdziła, że serwis powinien przekazywać artystom więcej z zarobionych pieniędzy.

Szwecja – ze swoją populacją niecałych 10 milionów ludzi – jest 3 na świecie eksporterem muzyki, zaraz za USA i Wielką Brytanią.

Najczęściej odsłuchiwane tego lata piosenki w Szwecji

  1. Zara Larsson – Lush Life
  2. Avicii – Waiting for Love
  3. Vigiland – Shots & squats
  4. Axwell ^ Ingrosso – Sun is shinning
  5. Major Lazer (feat. Mo and DJ Snake) – Lean on
  6. Jakob Karlberg – Damn good
  7. Lost Frequencies – “Are you with me”
  8. Samir & Viktor – Saxofuckingfon
  9. Felix Jaehn – Aint nobody (loves me better)
  10.  Otto Knows – Next to Me

 

Facebook

Strona główna Szwecja Coś o Szwecji Oto Szwedzkie hity lata

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...