fbpx

Oto Szwedzkie hity lata

Jaki był hit tego lata? Piosenka szwedzkiej nastolatki Zary Larsson ‘Lush Life’ była najczęściej odtwarzaną piosenką w serwisie Spotify w Szwecji.

Siedemnastoletnia Zara Larsson, w przeszłości zwyciężczyni programu talent show, podbiła listy przebojów swoją ostatnią piosenką, która od razu została numerem jeden w Szwecji oraz zanotowała ponad 1,5 mln odsłon w serwisie YouTube.

Spotify we wtorek napisało, że ten hit urodzonej w Sztokholmie piosenkarki był w dniach, pomiędzy 1 lipca a 31 sierpnia, najczęściej odsłuchiwanym kawałkiem.

Nawet, jeśli nazwisko Larsson nie brzmi dla was znajomo, to na pewno słyszeliście wpadające w ucho słowa i charakterystyczne gwizdy ‘Lust Life’, jeśli tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy słuchaliście szwedzkiego radia lub byliście w dowolnym barze lub klubie. Nastolatkę można nazwać nordycką Rihanną.

Wyniki słuchalności serwisu Spotify zwracają uwagę na jeszcze dwóch szwedzkich artystów. Drugą najczęściej odtwarzaną piosenką lata była ‘Waiting for Love’ supergwiazdy Avici, a zaraz za nim znalazł się kontrowersyjny klubowy hymn ‘Shots & squats’ duetu Vigiland.

Najpopularniejszą zagraniczną piosenka lata w Szwecji, według Spotify, było ‘Lean on’. Wspólne dzieło amerykańskiej grupy Major Lazer i francuskiego producenta DJ Snake z wokalami duńskiej artystki Karen Marie Ørsted znanej, jako MØ.

Spotify, które została założone w Sztokholmie w 2008 roku, jest największym na świecie serwisem z muzyką i ma ponad 60 milionów użytkowników. Jednak jest często krytykowane przez wielu artystów, ostatnio przez Taylor Swift, która stwierdziła, że serwis powinien przekazywać artystom więcej z zarobionych pieniędzy.

Szwecja – ze swoją populacją niecałych 10 milionów ludzi – jest 3 na świecie eksporterem muzyki, zaraz za USA i Wielką Brytanią.

Najczęściej odsłuchiwane tego lata piosenki w Szwecji

  1. Zara Larsson – Lush Life
  2. Avicii – Waiting for Love
  3. Vigiland – Shots & squats
  4. Axwell ^ Ingrosso – Sun is shinning
  5. Major Lazer (feat. Mo and DJ Snake) – Lean on
  6. Jakob Karlberg – Damn good
  7. Lost Frequencies – “Are you with me”
  8. Samir & Viktor – Saxofuckingfon
  9. Felix Jaehn – Aint nobody (loves me better)
  10.  Otto Knows – Next to Me

 

Facebook

Strona główna Szwecja Coś o Szwecji Oto Szwedzkie hity lata

Warto przeczytać

Jak zarządzać swoją emeryturą w Szwecji nawet, jeśli nie zamierzasz w niej pozostać

W emocjach związanych z urządzaniem sobie życia w nowym kraju i zmaganiu się z wyzwaniami stawianymi przez życie łatwo jest zapomnieć o...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Jak zarządzać swoją emeryturą w Szwecji

Ci, którzy żyją w Szwecji i mają bardzo niskie dochody albo nie mieli żadnych dochodów w Szwecji także mogą być uprawnieni do...