wtorek, 25 lutego, 2020

Były poseł skazany za porównanie muzułmanów do Hitlera

Warto przeczytać

Kilka osób uciekło z aresztu w Märsta

Siedem osób uciekło z aresztu Urzędu Migracyjnego w Märsta na północ od Sztokholmu. Później znaleziono jedną osobę, ale policja nadal szuka pozostałych...

Szwecja: liczba włamań do domów spadła o 36 procent

W ciągu mniej niż pięciu lat w Szwecji liczba włamań do domów spadła o 36 procent. Policja przeanalizowała przypadki wtargnięć na nie...

W marcu ukaże się książka o życiu Grety Thunberg. Później czas na serial i film.

W Szwecji opublikowana zostanie książka poświęcona życiu najsłynniejszej aktywistki ekologicznej Grety Thunberg. Wydawca zdradził, że nastolatka ma za sobą kilka „surowych” i...

Sztokholm: 1,5-letni chłopiec zagrożony nożem przez dzieci

Policja w Sztokholmie poszukuje dzieci, które groziły nożem 1,5-letniego chłopca. Zgłoszenie nadeszło dziś o godzinie 16:59. Ojciec chłopca...

Mogens Camre, członek Duńskiej Partii Ludowej, został we wtorek ukarany za rasizm w notce na tweeterze, w której porównał muzułmanów do Hitlera.

Sąd w Glostrup uznał Mogensa Camre, 79 letniego byłego członka parlamentu duńskiego a także europejskiego z Duńskiej Partii Ludowej, obecnie członka rady miasta Gladsaxe, za winnego przestępstwa rasizmu i ukarał go grzywną w wysokości 8,000 koron(~3,600 zł).

Kara dotyczyła tweetu, który Camre napisał w lipcu 2014 roku, w którym porównał muzułmanów do Hitlera.   

“Biorąc pod uwagę sytuację Żydów w Europie. Muzułmanie kontynuują to, co rozpoczął Hitler. Powstrzymać może ich tylko to, co spotkało Hitlera”  

tweet

Po tym jak wpis ten osiągnął znaczna popularność w Internecie, dwie osoby zdecydowały się złożyć skargi na rasistowskie słowa polityka.

Camre złożył już odwołanie od decyzji sądu oraz oświadczył, że jego wpis był kontrowersyjny tylko dlatego, że musiał swoje myśli skrócić do 140 znaków, czyli maksymalnej długości publikowanego tweeta.

“Mogę tylko powiedzieć, że precyzyjne wyjaśnienie moich myśli i poglądów, wymaga znacznie więcej niż te 140 znaków. To jest problem, który tutaj wystąpił,” tak według nadawcy DR brzmiała wypowiedź Camrea przed sądem.

Powiedział on również, że od czasu tej wiadomości zrezygnował z używania Tweetera. Kontrowersyjny wpis nie został jednak skasowany i miał swoją kontynuację, która brzmiała “Islamskie siły, które zagrażają nie-muzułmanom powinny być zwalczane tak jak byli zwalczani Saddam Hussein, Bin Laden oraz Kadafi.”

tweet2

 

To nie pierwszy raz, kiedy komentarze Camrea wywołują takie kontrowersje w Danii i to nie pierwszy raz kiedy porównuje on muzułmanów do Hitlera.

W 2009 roku, powiedział on w duńskiej telewizji, że obecność muzułmanów w Danii jest gorsza od okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej.

“Niemieccy żołnierze na ulicach zachowywali się lepiej niż muzułmańscy mężczyźni – znacznie lepiej, byli bardzo zdyscyplinowani,” powiedział wtedy Camre, co można zobaczyć na poniżej zamieszczonym filmiku.  

W 2003 roku Camre został oskarżony o rasizm, gdy powiedział, że wszystkie zachodnie państwa zostały zinfiltrowane przez muzułmanów planujących ich przejecie. W 2005 wpłynęły również do policji skargi na stwierdzenia Camrea, że niski przyrost naturalny jest spowodowany ‘obciążeniem Danii imigrantami’ oraz ‘imigranci przebywający w Danii nie wnoszą nic do naszego społeczeństwa’.

W październiku Camre został zmuszony do skasowania swojego komentarza na temat ministra ds. integracji, Manu Sareen, oraz gościa telewizji DR Erkana Özdena.

Napisał wtedy “Oglądając popołudniowe wiadomości w telewizji DR miałem bardzo dziwne odczucia. Dziennikarz, który wyglądał jakby przyjechał w bliskiego wschodu, przeprowadzał wywiad z ministrem ds. integracji, który pochodzi z Indii. Dyskutowali oni o tym jak imigranci mogą się najlepiej urządzić się w Danii. Wyznacznikami ich myślenia były konwencje podjęte w innych krajach, bez wysłuchania głosu Duńczyków. Ludzie z zagranicy decydują, co się będzie działo z tym krajem. Rolą Duńczyków jest tylko pracować i płacić podatki.”

Przyłącz się do Naszej grupy na Facebooku

- Reklama-
- Reklama-

Więcej artykułów

- Reklama-

Ostatnio dodane

Sztokholm: 1,5-letni chłopiec zagrożony nożem przez dzieci

Policja w Sztokholmie poszukuje dzieci, które groziły nożem 1,5-letniego chłopca. Zgłoszenie nadeszło dziś o godzinie 16:59. Ojciec chłopca...

Najwyższy drewniany budynek mieszkalny

Ekologiczne rozwiązania w aranżowaniu wnętrz stają się w Szwecji normą. Co więcej, powstają całe budynki których projekt w 100 proc. opiera się...

Systembolaget pozywa duńską aplikację do sądu.

Systembolaget, sieć sklepów mająca monopol na alkohol oskarża duńską aplikację mobilną o łamanie surowych przepisów krajowych dotyczących sprzedaży i reklamy napojów wysokoprocentowych.

Coraz więcej imigrantów zasila populację Szwecji

Urząd statystyczny Statistics Sweden podaje, że w 2019 roku populacja Szwecji wzrosła o prawie 100 tysięcy. Oszacowano, że 73 proc. z tej...

Alarm powodziowy w kilku miejscowościach w zachodniej Szwecji

Halmstad to miasto portowe położone na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Silne deszcze sprawiły, że Halmstad objęto stanem przedpowodziowym, a lokalne władze wzywają do...
%d bloggers like this: