Były poseł skazany za porównanie muzułmanów do Hitlera

Mogens Camre, członek Duńskiej Partii Ludowej, został we wtorek ukarany za rasizm w notce na tweeterze, w której porównał muzułmanów do Hitlera.

Sąd w Glostrup uznał Mogensa Camre, 79 letniego byłego członka parlamentu duńskiego a także europejskiego z Duńskiej Partii Ludowej, obecnie członka rady miasta Gladsaxe, za winnego przestępstwa rasizmu i ukarał go grzywną w wysokości 8,000 koron(~3,600 zł).

Kara dotyczyła tweetu, który Camre napisał w lipcu 2014 roku, w którym porównał muzułmanów do Hitlera.   

“Biorąc pod uwagę sytuację Żydów w Europie. Muzułmanie kontynuują to, co rozpoczął Hitler. Powstrzymać może ich tylko to, co spotkało Hitlera”  

tweet

Po tym jak wpis ten osiągnął znaczna popularność w Internecie, dwie osoby zdecydowały się złożyć skargi na rasistowskie słowa polityka.

Camre złożył już odwołanie od decyzji sądu oraz oświadczył, że jego wpis był kontrowersyjny tylko dlatego, że musiał swoje myśli skrócić do 140 znaków, czyli maksymalnej długości publikowanego tweeta.

“Mogę tylko powiedzieć, że precyzyjne wyjaśnienie moich myśli i poglądów, wymaga znacznie więcej niż te 140 znaków. To jest problem, który tutaj wystąpił,” tak według nadawcy DR brzmiała wypowiedź Camrea przed sądem.

Powiedział on również, że od czasu tej wiadomości zrezygnował z używania Tweetera. Kontrowersyjny wpis nie został jednak skasowany i miał swoją kontynuację, która brzmiała “Islamskie siły, które zagrażają nie-muzułmanom powinny być zwalczane tak jak byli zwalczani Saddam Hussein, Bin Laden oraz Kadafi.”

tweet2

 

To nie pierwszy raz, kiedy komentarze Camrea wywołują takie kontrowersje w Danii i to nie pierwszy raz kiedy porównuje on muzułmanów do Hitlera.

W 2009 roku, powiedział on w duńskiej telewizji, że obecność muzułmanów w Danii jest gorsza od okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej.

“Niemieccy żołnierze na ulicach zachowywali się lepiej niż muzułmańscy mężczyźni – znacznie lepiej, byli bardzo zdyscyplinowani,” powiedział wtedy Camre, co można zobaczyć na poniżej zamieszczonym filmiku.  

W 2003 roku Camre został oskarżony o rasizm, gdy powiedział, że wszystkie zachodnie państwa zostały zinfiltrowane przez muzułmanów planujących ich przejecie. W 2005 wpłynęły również do policji skargi na stwierdzenia Camrea, że niski przyrost naturalny jest spowodowany ‘obciążeniem Danii imigrantami’ oraz ‘imigranci przebywający w Danii nie wnoszą nic do naszego społeczeństwa’.

W październiku Camre został zmuszony do skasowania swojego komentarza na temat ministra ds. integracji, Manu Sareen, oraz gościa telewizji DR Erkana Özdena.

Napisał wtedy “Oglądając popołudniowe wiadomości w telewizji DR miałem bardzo dziwne odczucia. Dziennikarz, który wyglądał jakby przyjechał w bliskiego wschodu, przeprowadzał wywiad z ministrem ds. integracji, który pochodzi z Indii. Dyskutowali oni o tym jak imigranci mogą się najlepiej urządzić się w Danii. Wyznacznikami ich myślenia były konwencje podjęte w innych krajach, bez wysłuchania głosu Duńczyków. Ludzie z zagranicy decydują, co się będzie działo z tym krajem. Rolą Duńczyków jest tylko pracować i płacić podatki.”

Przyłącz się do Naszej grupy na Facebooku

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Sztokholm: Aktualizacja zaleceń

Sztokholm wprowadził dalsze środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym wzywa ludzi do noszenia maseczek przez...

Konsultant techniczny Volvo i Scanii z zarzutami szpiegostwa dla Rosji

Konsultant techniczny ze Sztokholmu może stanąć przed sądem, oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji. Grożą mu zarzuty „narażenia bezpieczeństwa...

Nowa, brazylijska mutacja koronawirusa dotarła do Szwecji

W sobotę szwedzkie władze ujawniły, że do kraju dotarł nowy szczep koronawirusa – tym razem pochodzenia brazylijskiego. Na razie...

Musisz przeczytać

Sztokholm: Aktualizacja zaleceń

Sztokholm wprowadził dalsze środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania...

Anders Tegnell zapowiada nowe środki zaradcze

Szwecja planuje ogłosi dziś nowy pakiet środków zaradczych, które...