Brytyjskie dziecko znane jako ‘Jihad Junior’ przemycone z Syrii do Szwecji na leczenie

Brytyjski czterolatek znany jako ‘Jihad Junior’, który ostatnio często pokazywany był w propagandowych filmach Państwa Islamskiego, został przemycony przez swoją matkę z Syrii do Szwecji na operację.

[sociallocker]

Grace urodzona w Londynie 24-letnia matka, zabrała swojego syna Isa Dare z Raqqi w Państwie Islamskim, do Szwecji gdyż choruje on od kilku miesięcy.

Grace, obecnie nazywające siebie Khadijah, opuściła swój dom w Lewisham w południowym Londynie wraz ze swoim synem w 2012 roku i udała się na Bliski Wschód.

Gazeta Sun napisała, że para aby dotrzeć do szpitala pokonała 3,000 kilometrów poprzez 9 państw.

NINTCHDBPICT000241820875

Źródła cytowane przez gazetę Sun podają, że Grace wybrała Szwecję, gdyż jej mąż Abu Bakru był Szwedem. Zginął on w walkach.

Źródła podają: „Isa miał mieć operację już dawno. Wraz z matką znajdował się on w Szwecji po wyjeździe z Syrii, ale nie wiadomo dlaczego ona zdecydowała się wtedy stamtąd wyjechać.”

„Ona mogła używać zmienionej tożsamości, aby się tam dostać, ale Isa jest bardzo rozpoznawalny, wiec to ciężka sprawa. Nie została ona zatrzymana ani cofnięta na żadnej granicy, co jest dziwne ze względu na rozgłos ich dotyczący.”

Chłopiec stał się znany od lutego, gdy pojawił się w filmie opublikowanym przez grupę terrorystyczną, gdzie mówił „Zabijemy tutaj niewiernych”.

Na nagraniu stoi on przed zamaskowanym jihadystą, który mówi z brytyjskim akcentem: ”Davidzie Cameron, wysyłasz swoich szpiegów do Syrii i upoważniasz ludzi tysiące mil stąd, aby naciskaniem guzików zabijali naszych braci mieszkających na zachodzie. Szykuj więc swoją armię i swój naród, bo my szykujemy naszą armię na spotkanie… w Dabiq [miejsce gdzie według przepowiedni ma się odbyć bitwa z Zachodem].”

Następnie na nagraniu widać czterech więźniów w samochodzie. Dare naciska detonator powodując zniszczenie samochodu wraz z ludźmi będącymi w środku. Następnie pozuje on obok wraku wykrzykując „Allah Akbar”.

Obecne miejsce pobytu Isy oraz Grace nie jest znane, tak podają źródła cytowane przez Sun.

„Jej miejsce pobytu nie jest znane, ale wiadomo, że ostatnim miejscem jej pobytu była Szwecja. Myślę, że nie powróci ona do Wielkiej Brytanii z obawy przed zatrzymaniem.”

[/sociallocker]

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...