fbpx

“Bardzo mnie wk…”. burmistrz porównuje noszenie burki do niewolnictwa.

W piątek jeden z burmistrzów w południowej Szwecji napisał na swoim blogu, że burki powinny zostać zakazane, opisał noszenie burek, jako współczesne niewolnictwo.

Bo Frank, konserwatywny burmistrz miasta Växjö w południowej Szwecji, w piątek zaproponował, wprowadzenie zakazu noszenia przez kobiety stroju w pełni zasłaniającego twarz.

"To powinno być zakazane!! To (burka) nie przynależy do Szwecji, Europy, świata." Tak napisał on na swoim blogu po spotkaniu dwóch mężczyzn z towarzyszącymi im w pełni zasłoniętymi kobietami, dodając, że ten incydent "Bardzo mnie wk…".

Określił on te kobiety, jako niewolnice mężczyzn.

Lokalnej gazecie Smålandsposten powiedział "Noszenie maski, kominiarki jest bardzo odległe od nowoczesnego świata,  w którym żyjemy. Dla mnie jest to bardzo zasmucające." Jednak krótko po udzieleniu tego wywiadu usunął on z sieci swoje żądanie zakazania noszenia burek.

"Tak, zinterpretowałem to praktycznie jako formę niewolnictwa. To nie wydaje się być w porządku, zwłaszcza biorąc pod uwagę organizowany przez nas tydzień Pride w Växjö." Powiedział odnosząc się do corocznego organizowanego przez miasto festiwalu LGBT.

"Zasłanianie twarzy w publicznych miejscach nie jest u nas dobrze widziane. To nie jest godziwe i nie należy do równościowej Szwecji w 2015 roku. "

Strona główna Wiadomości Szwecja "Bardzo mnie wk…". burmistrz porównuje noszenie burki do niewolnictwa.

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Szwedzka policja zaniepokojona wojnami gangów

Raport wywiadowczy policji w Göteborgu ujawnił, że w mieście wzrasta przemoc wynikająca z wojen gangów. Przedmiotem sporów jest handel nielegalnymi używkami, a...

„Challenge” zachęca dzieci do podpalania szkół w Szwecji

Tak zwane „wyzwanie” rozpowszechniane jest w mediach społecznościowych w szwedzkim mieście Örebro. Wyzwanie zachęca dzieci do rozpalania pożarów w swoich szkołach i...