Jedna osoba aresztowana po śmiertelnej strzelaninie w czasie pościgu samochodowego w Sztokholmie

Mężczyzna został aresztowany w powiązaniu ze sprawą zastrzelenia 30 letniego mężczyzny w czasie pościgu samochodowego jaki miał miejsce w poniedziałek w Sztokholmie.

W poniedziałek policja oświadczyła, że podejrzany został zatrzymany w Sigtuna, na północ od stolicy. Według gazety Aftonbladet do zatrzymania doszło na lotnisku Arlanda, które jest położone w gminie Sigtuna.

W poniedziałek około południa policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie w Bromma w zachodnim Sztokholmie. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce znaleźli postrzelonego mężczyznę i rozbity samochód. Mężczyzna zmarł o godzinie 14:00.

„Wydaje się, że to była duża strzelanina. Oddana została duża liczba strzałów,” powiedział Lars Byström, rzecznik prasowy Sztokholmskiej policji.

Strzelanina prawdopodobnie odbyła się na długim odcinku jednej ulicy, gdzie kule uszkodziły fronty wielu domów. Nie ma jednak doniesień o innych poszkodowanych.

Cytowany przez Aftonbladet świadek powiedział, że strzelał mężczyzna wychylający się z innego samochodu, policja jednak na razie nie potwierdziła tej informacji.

W swoim oświadczeniu policja napisała tylko: „Z powodu delikatnej natury śledztwa nie udzielamy dalszych informacji.”

Eva Flodin, która prowadzi sklep spożywczy sieci Ica niedaleko miejsca strzelaniny powiedziała, że słyszała co najmniej 10 do 15 strzałów.

„Słyszałam strzały, ale myślałam, że to petardy,” powiedziała.

Niedługo po strzelaninie przed położonym niedaleko kąpieliskiem Ängbybadet spłonął samochód. Byström powiedział odnosząc się do strzelaniny i spalonego pojazdu, że ‘całkiem możliwe, że te sprawy są powiązane.”

Strona główna Wiadomości Szwecja Jedna osoba aresztowana po śmiertelnej strzelaninie w czasie pościgu samochodowego w Sztokholmie

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...