fbpx

Absolut wyprodukuje środki do dezynfekcji.

Kiedy dochodzi do klęsk żywiołowych, przedsiębiorcy i wytwórcy angażują się często w akcje humanitarne i niosą pomoc potrzebującym. Pamiętny jest przypadek amerykańskiego browaru, który zamiast warzyć piwo, zaczął produkować potężne ilości wody butelkowanej. Obecna sytuacja zagrożenia epidemicznego nosi już znamiona katastrofy naturalnej. Producent wódki Absolut stwierdził, że nie będzie biernie przyglądał się walce z koronawirusem.

Ustalono już, że nie można używać wódki jako środka do dezynfekcji rąk. Wiadomo jednak, że wiele płynów dezynfekcyjnych opiera się częściowo na bazie alkoholu. Rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 powoduje, że środki higieny stale znikają ze sklepowych półek. Zapotrzebowanie jest tak duże, że do akcji wkroczył Absolut.

Przedsiębiorca z siedzibą w Åhus jest prawdziwym królem na rynku napojów wysokoprocentowych. Absolut to ceniona, bardzo dobrze zarabiająca marka, która rocznie notuje potężne obroty finansowe.

Paula Eriksson pracuje w sztokholmskim The Absolut Company na stanowisku managera ds. komunikacji. Na jej Twitterze pojawił się wpis oznajmiający, że Absolut „z chęcią pomoże” Szwecji w uzupełnieniu brakujących środków dezynfekcyjnych.

„Możemy dostarczyć nasz alkohol odpowiednim organom, jeśli pomogą nam z całą resztą. Nasza firma chce zaangażować się w proces produkcji środków dezynfekujących ręce” – czytamy w tweecie Eriksson.

Chociaż Absolut jest obecnie własnością francuskiego konglomeratu Pernod Ricard, marka wódki nadal prowadzi gorzelnię na terenie Szwecji.

„Finwire” informuje, że środek dezynfekujący został już stworzony do użytku osobistego. Wcześniej był wytwarzany między innymi w starciu z epidemią świńskiej grypy. The Absolut Company utrzymuje kontakty ze Szwedzką Agencją Gotowości Cywilnej (Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, MSB) oraz Szwedzkim Departamentem Zdrowia (Socialstyrelsen).

Firma Absolut ma możliwości i środki do produkcji potrzebnych płynów, ale należy zaznaczyć, że jej najpopularniejszy produkt – wódka, którą znajdziemy w sklepach – sama w sobie nie uchroni nas przed wirusem. Nie jest też wystarczająco silna, by używać jej w procesie odkażania.

Centra Kontroli i Prewencji Chorób podają, że środki dezynfekujące do rąk muszą zawierać co najmniej 60 procent alkoholu, aby były skuteczne. Absolut, ten dostępny komercyjnie, ma 40 proc. zawartości alkoholu.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Absolut wyprodukuje środki do dezynfekcji.

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.