fbpx

Absolut wyprodukuje środki do dezynfekcji.

Kiedy dochodzi do klęsk żywiołowych, przedsiębiorcy i wytwórcy angażują się często w akcje humanitarne i niosą pomoc potrzebującym. Pamiętny jest przypadek amerykańskiego browaru, który zamiast warzyć piwo, zaczął produkować potężne ilości wody butelkowanej. Obecna sytuacja zagrożenia epidemicznego nosi już znamiona katastrofy naturalnej. Producent wódki Absolut stwierdził, że nie będzie biernie przyglądał się walce z koronawirusem.

Ustalono już, że nie można używać wódki jako środka do dezynfekcji rąk. Wiadomo jednak, że wiele płynów dezynfekcyjnych opiera się częściowo na bazie alkoholu. Rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 powoduje, że środki higieny stale znikają ze sklepowych półek. Zapotrzebowanie jest tak duże, że do akcji wkroczył Absolut.

Przedsiębiorca z siedzibą w Åhus jest prawdziwym królem na rynku napojów wysokoprocentowych. Absolut to ceniona, bardzo dobrze zarabiająca marka, która rocznie notuje potężne obroty finansowe.

Paula Eriksson pracuje w sztokholmskim The Absolut Company na stanowisku managera ds. komunikacji. Na jej Twitterze pojawił się wpis oznajmiający, że Absolut „z chęcią pomoże” Szwecji w uzupełnieniu brakujących środków dezynfekcyjnych.

„Możemy dostarczyć nasz alkohol odpowiednim organom, jeśli pomogą nam z całą resztą. Nasza firma chce zaangażować się w proces produkcji środków dezynfekujących ręce” – czytamy w tweecie Eriksson.

Chociaż Absolut jest obecnie własnością francuskiego konglomeratu Pernod Ricard, marka wódki nadal prowadzi gorzelnię na terenie Szwecji.

„Finwire” informuje, że środek dezynfekujący został już stworzony do użytku osobistego. Wcześniej był wytwarzany między innymi w starciu z epidemią świńskiej grypy. The Absolut Company utrzymuje kontakty ze Szwedzką Agencją Gotowości Cywilnej (Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, MSB) oraz Szwedzkim Departamentem Zdrowia (Socialstyrelsen).

Firma Absolut ma możliwości i środki do produkcji potrzebnych płynów, ale należy zaznaczyć, że jej najpopularniejszy produkt – wódka, którą znajdziemy w sklepach – sama w sobie nie uchroni nas przed wirusem. Nie jest też wystarczająco silna, by używać jej w procesie odkażania.

Centra Kontroli i Prewencji Chorób podają, że środki dezynfekujące do rąk muszą zawierać co najmniej 60 procent alkoholu, aby były skuteczne. Absolut, ten dostępny komercyjnie, ma 40 proc. zawartości alkoholu.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Absolut wyprodukuje środki do dezynfekcji.

Warto przeczytać

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...