Zamykane szkoły: Koronawirus w Szwecji – Raport

Szwecja zgłosiła ponad 1191 przypadków i osiem ofiar śmiertelnych związanych z nowym koronawirusem. Oto jak rozwija się wirus w Szwecji.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych we wtorek, to Regiony Sztokholm (33), Östergötland (7), Sztokholm(18). W dniu dzisiejszym do godziny 17:27 potwierdzono 70 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz jeden zgon.

Coraz więcej regionów w Szwecji poza dużymi miastami zaczyna dostrzegać oznaki infekcji społeczności, powiedział epidemiolog Agencji Zdrowia Publicznego Anders Tegnell w codziennej aktualizacji władz. Dodał, że liczba potwierdzonych przypadków to „tylko wierzchołek góry lodowej” w Szwecji i reszty świata.

Zdecydowana większość zarażonych pacjentów w Szwecji ma jedynie łagodne objawy, ale 12 osób leczonych jest na oddziale intensywnej terapii. Siedmiu pacjentów zmarło po pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa, z których wszyscy są opisywani jako osoby starsze, a epidemiolog Tegnell powtórzył jak ważne jest, aby wszyscy pomagali chronić osoby z tzw.wrażliwych grup. „Oznacza to wszystko, jak rozwija się ta epidemia. Jeśli utrzymamy tę grupę przy zdrowiu tak długo, jak to możliwe, będzie to miało ogromny wpływ na obciążenie szwedzkiego społeczeństwa i opieki zdrowotnej” – powiedział.

W całej Szwecji uruchomiono kilka inicjatyw społecznych, aby pomóc grupom ryzyka na przykład w zakupach żywności, aby mogły ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi ludźmi i pozostać w domu. Z jedną z inicjatyw wyszło oficjalne konto Szwecji na Tweeterze tworząc hashtag w mediach społecznościowych #DinGranneHär (#TwójSąsiadTutaj).

Szwecja zaleca zamknięcie wszystkich szkół średnich (gymnasium) od jutra i wprowadzić naukę na odległość, dzięki czemu studenci mogą zachować ciągłość nauczania. Decyzja dotyczy również uniwersytetów i szkół dla dorosłych (komvux).

Szkoły dla młodszych dzieci nie będą zamykane, ale Szwedzki rząd jest przygotowany do podjęcia decyzji o ich zamknięciu w razie potrzeby, poinformował premier Stefan Löfven na konferencji prasowej we wtorek rano.

Od dziś pociągi Szwedzkich kolei SJ będą jeździć ze zmniejszoną częstotliwością. Jak informuje szwedzka agencja informacyjna TT, większość tras odnotuje 25-procentową redukcję, a ruch na głównych trasach spada z około jednego pociągu na godzinę lub więcej na każdą inną godzinę, lub raz na godzinę rano i popołudniu.

SJ poinformował, że pasażerowie, których to dotyczy, otrzymają zwrot pieniędzy lub będą mogli wybrać inną datę podróży.

Sztokholmski transport publiczny SL wprowadził również środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji.

Pasażerom polecono wsiąść do autobusów tylnymi drzwiami (zwykle zarezerwowanych dla pasażerów wysiadających i osób z wózkami), aby uniknąć bliskiego kontaktu z kierowcą. Firma powiedziała również, że „zintensyfikuje” procedury czyszczenia i będzie informował chorych, aby nie korzystali z transportu publicznego.

Poszkodowane linie lotnicze SAS otrzymają wsparcie państwa w celu przezwyciężenia problemów gospodarczych spowodowanych epidemią. W ramach umowy między rządem duńskim i szwedzkim, SAS uzyskał trzy miliardy koron wsparcie rządowego.

Szpitale przygotowują się do sprostania przewidywanemu wyższemu zapotrzebowaniu na miejsca intensywnej terapii. W regionie Sztokholmskim planowane jest zwiększenie o dodatkowe 90 miejsc na intensywnej terapii.

„W tej chwili nie mamy problemu z pacjentami wymagającymi intensywnej opieki z powodu koronawirusa, a także z innymi naszymi pacjentami. Jak długo to będzie trwać, zależeć będzie od tego, jak szybko będą rosły liczby”, powiedziała Elda Sparrelid, główny lekarz w regionie sztokholmskim.

Szwecja potwierdziła ósmą śmierć związaną z koronawirusem we wtorek. Pacjent został opisany przez regionalny urząd ds. Zdrowia w Södermanland jako osobę starszą z chorobami towarzyszącymi.

SL nie dezynfekuje pojazdów.
Absolut wyprodukuje środki do dezynfekcji.
Duńscy epidemiolodzy prognozują: liczba chorych wzrośnie do nawet 600 tys.

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Zamykane szkoły: Koronawirus w Szwecji - Raport

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...