fbpx

Zginął mężczyzna w strzelaninie w restauracji w Rinkeby

W Rinkeby, przedmieściach Sztokholmu, w strzelaninie w restauracji zginął mężczyzna.

Policja została wezwana, gdy w poniedziałek o 18:30 świadkowie usłyszeli strzały w pobliżu stacji metra. Mężczyzna z ranami postrzałowymi został natychmiast odwieziony do szpitala, gdzie zmarł on w nocy.

Teren wokół restauracji, w której doszło do strzelaniny zostało odgrodzony przez policję a technicy prowadzą tam badania.

Nikt nie został jeszcze zatrzymany w związku ze strzelaniną. Rozpoczęto śledztwo w sprawie morderstwa i przesłuchano osoby znajdujące się w czasie zdarzenia w pobliżu.

Lokalne władze otworzyły centrum kryzysowe na głównym placu w Rinkeby, w celu udzielenia wsparcia osobom zaniepokojonym strzelaniną.

Rinkeby jest jednym z miejsc wymienionych na policyjnej liście obszarów najbardziej zagrożonych przestępczością, gdzie występują problemy socjoekonomiczne a policja czasami musi dostosowywać swoje metody do tego trudnego obszaru.

W listopadzie wywiadu udzielił policjant z Rinkeby Amir Zujovic, który powiedział, że policja potrzebuje znacznie większych środków, aby móc skutecznie działać na takich przedmieściach.

„Potrzebujemy wielkiej ilości dodatkowych środków. W Rinkeby jest bardzo dużo przestępczości, na przykład do walki ze zorganizowanymi grupami potrzebujemy znacznie większej liczby funkcjonariuszy niż ci, którzy dzisiaj patrolują te ulice.”

Strona główna Wiadomości Szwecja Zginął mężczyzna w strzelaninie w restauracji w Rinkeby

Warto przeczytać

Dwa statki zderzyły się w cieśninie między Danią a Szwecją

Cieśnina między duńską wyspą Zelandią a Szwecją, łącząca Kattegat z Bałtykiem, stała się miejscem zderzenia statków. Armia duńska...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...