fbpx

Wybuch w tureckim centrum kultury w Sztokholmie

Policja prowadzi dochodzenie po eksplozji, która uszkodziła tureckie centrum kultury na przedmieściach Sztokholmu, wybuch wiązany jest ze wzrostem napięcia wśród lokalnej społeczności kurdyjskiej.[sociallocker]

W wybuchu, który miał miejsce w środę około 21:30, nikt nie został ranny. Centrum jest zlokalizowane w południowo-zachodnim Fittja, gdzie podczas pro-kurdyjskiej manifestacji 4 dni temu został postrzelony mężczyzna.

Eksplozja zdarzyła się tego samego dnia gdy w wybuchach w stolicy Turcji zginęło 28 osób. Islamskie i kurdyjskie ataki w Turcji nasiliły się od czasu rozpoczęcia konfliktu w Syrii.

Ankara obciąża odpowiedzialnością za ataki kurdyjskie grupy sprzymierzone z wewnątrz tureckimi grupami separatystycznymi.

Szwedzkie media podały, że wybuch uszkodził Tureckie Stowarzyszenie Kulturalne w gminie Botkyrka.

Policja potwierdziła, że nikt nie został ranny, ale „okna zostały wyrwane i było dużo dymu wypełniającego pomieszczenia”.

Do incydentu doszło 4 dni po tym jak w tym samym rejonie na pro-kurdyjskim marszu został postrzelony mężczyzna. Sprawcy postrzelenia dotychczas nie odnaleziono.

 

[/sociallocker]
Strona główna Gangi w Szwecji Wybuch w tureckim centrum kultury w Sztokholmie

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...