fbpx

Wicepremier Włoch nazywa Szwecję “Eurabią” i krytykuje politykę migracyjną

Matteo Salvini, wicepremier Włoch, zareagował na materiał telewizyjny, który poświęcony był dzielnicom szwedzkich miast, opanowanym przez imigrantów. W poście na Twitterze polityk o populistycznych poglądach pisał, że “nie chce, aby Włochy stały się takie, jak Szwecja”.

Salvini komentował materiał, który wyemitowany został w programie “TG2”, na łamach stacji Rai Due. Był on poświęcony dzielnicom dużych szwedzkich miast, które w znakomitej większości są dziś zamieszkane przez uchodźców. Zgodnie z Rai Due w miejscach tych ma być stosowane prawo Szariatu.

Program został potępiony przez szwedzką ambasadę we Włoszech, o czym donosiło m.in. “Il Giornale“. Z materiałem zgodził się jednak Salvini, który grzmiał na swoim Twitterze: “Nie chcemy skończyć jak Szwedzi. To, co się tam dzieje, nie jest żadną integracją społeczną. Nie chcemy, aby Włochy stały się ‘Eurabią’!”

“Eurabia” odnosi się do terminu, który w przeszłości wprowadziła Oriana Fallaci – dziennikarka i pisarka, znana z radykalnej krytyki islamu. Fallaci zmarła w 2006 roku.

Sławę przyniosła jej publikacja książek “Siła rozumu” (2004) oraz “Wściekłość i duma” (’01). Obie sprzeciwiały się fundamentalizmowi islamskiego.

W odpowiedzi na emisję programu ambasada szwedzka we Włoszech wydała oświadczenie,
według którego “w Szwecji nie ma stref ‘no-go‘”. “Tak jak w każdym większym mieście, w
szwedzkich metropoliach też znajdują się dzielnice mniej bezpieczne. Ale, wbrew temu, co powiedziano w ‘TG2’, są one pilnowane przez policję, od kilku lat bardzo skrupulatnie.

W Szwecji wszyscy mamy takie same prawa” – czytamy w oświadczeniu.Rząd szwedzki również zapewnia, że “nie ma czegoś takiego, jak strefy ‘no-go'”. Jedak media stale
donoszą o dzielnicach zdominowanych przez muzułmanów, gdzie imigrancka większość chce wprowadzić kodeks moralny typowy dla krajów Bliskiego Wschodu.

W ubiegłym roku problemowi temu przyjrzeli się centroprawicowi Moderaci. Politycy tej partii chcieli, by niebezpieczni muzułmanie o radykalnych poglądach zostali aresztowani, bo ograniczają prawa kobiet i zagrażają dzieciom.

Ambasada we Włoszech ma rację w kwestii policji: funkcjonariusze stale patrolują niebezpieczne dzielnice. Często jednak padają w nich ofiarą ataków, nawet ze strony osób młodych. W ubiegłym roku w Malmö doszło do kilku napaści na posterunki policji. Podłożono tam materiały wybuchowe.

“Najpopularniejszą” strefą, którą nieoficjalnie określa się jako “no-go”, jest Rinkeby, w
Sztokholmie. Na miejscu miał powstać specjalny posterunek, ale pracownicy budowy odmówili współpracy z obawy przed atakiem wrogo nastawionych uchodźców.

Strona główna Wiadomości Szwecja Wicepremier Włoch nazywa Szwecję "Eurabią" i krytykuje politykę migracyjną

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...