Prawie połowa mieszkańców tak zwanych stref ‘no-go’ w Szwecji mówi, że z powodu fali przestępczości i przemocy boi się opuszczać swoje domy wieczorami i w nocy.

Według badań przeprowadzonych przez Szwedzką Narodową Radę ds. Zapobiegania Przestępczości (Brå) mieszkańcy przedmieść w miastach z dużą ilością imigrantów takich jak Malmö, żyją w ciągłej obawie o bycie obrabowanym lub zranionym przez kryminalistów. Prawie połowa, 48 procent, ankietowanych na przedmieściach Malmö powiedziało, że ich okolica jest zbyt niebezpieczna, żeby wychodzić w nocy.

Liczba odczuwających zagrożenie mieszkańców jest także wysoka w innych rejonach miasta, którego populacja wzrasta wyłącznie dzięki masowej imigracji. W północnym Malmö 36 procent osób powiedziało, że obawia się wychodzić wieczorami. W pobliskim Lund 22 procent twierdzi, że nie czuje się bezpiecznie w nocy.

Badania sprawdzały także ogólne opinie na temat przestępczości w Szwecji. W niektórych regionach takich jak na przykład w Ystad 58 procent ankietowanych skarżyło się, że bardzo niepokoi ich poziom przestępczości w ich okolicy.

W inne największych miastach Szwecji, takich jak Sztokholm i Göteborg, wyniki ankiet były bardzo podobne. Wiele osób w Szwecji coraz bardziej zaczyna się martwić przestępczością w strefach ‘no-go’, pomimo że sytuacja ta była już od lat opisywana w gazetach.

W zeszłym miesiącu Partia Umiarkowanych oświadczyła, że do pomocy policji w strefach ‘no-go’ należy użyć wojska. Miały już miejsce przypadki, kiedy policja była wzywana przez młodocianych przestępców z tych dzielnic po to, żeby można ją było zaatakować.

W jednym przypadku w Malmö taka grupa młodych ludzi podpaliła dwa samochody, a następnie zaatakowała butelkami i kamieniami strażaków, którzy próbowali je ugasić. Strażacy musieli się wycofać i pozwolić, aby budynek, który zajął się od samochodów, uległ całkowitemu spaleniu.

Ratownicy i personel karetek pogotowia także był atakowany w strefach ‘no-go’, w wyniku czego Szwedzki Związek Kierowców Karetek domagał się wojskowej odzieży ochronnej dla pracowników, udających się do takich stref.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.