fbpx

W Malmö zabito młodą kobietę która spacerowała z dzieckiem

Malmö. W poniedziałek rano doszło do strzelaniny, w wyniku której śmiertelnie ranna została 30-latka. Kobieta zmarła, a policja aresztowała podejrzanego o udział w zbrodni.

Świadkowie relacjonują, że kobieta trzymała na rękach dziecko, kiedy nagle rozpętało się piekło. W wyniku postrzału matka zmarła, ale jej dziecku nic się nie stało.

W poniedziałek wieczorem mężczyzna, który miał otworzyć ogień w stronę 30-parolatki, został zatrzymany i poddany przesłuchaniu. Policjant Mattias Sigridsson nie potwierdza, ale też nie zaprzecza, że to właśnie ten człowiek odpowiedzialny jest za morderstwo.

Przerażająca scena rozegrała się nieopodal plaży Ribersborg, chwilę przed godziną 10:00. Ofiarę przewieziono do szpitala, ale nie dało się jej uratować – rany były zbyt głębokie. Pod opieką lekarzy znalazły się też dwie inne osoby, w tym dziecko. Obie przeżyły.

Premier Stefan Löfven był załamany sytuacją

„Na ulicy Malmö zabito młodą kobietę – spacerowała z dzieckiem. To naprawdę straszna tragedia, a osoba za nią odpowiedzialna jest odrażająca. W społeczeństwie szwedzkim nie powinno wydarzyć się coś podobnego.”

Z kolei Mikael Damberg, minister spraw wewnętrznych, udał się na spotkanie z policją miasta Malmö.

„Nie możemy powiedzieć wprost, kto dokonał tej zbrodni i jakie były dokładne motywy, ale potwierdzamy, że za strzelaniny i eksplozje, których tak wiele notuje się w Malmö, stoją zorganizowane grupy przestępcze. Policjanci robią, co w ich mocy, aby ująć sprawców i postawić ich przed sądem”, powiedział Damberg.

Przejęty tragedią był także Ulf Kristersson – lider Umiarkowanej Partii Koalicyjnej:

„Doszło po prostu do egzekucji. Trwa wojna z gangami i kryminalistami – Szwecja ją przegrywa.”

Podczas gdy policja nabrała wody w usta, trudny temat został podjęty przez uznanego kryminologa, Mikaela Ryinga. Mężczyzna uznał, że zbrodnia jest niecodzienna: kobiety zdecydowanie rzadziej stają się bowiem ofiarami strzelanin, zwłaszcza gdy nie są w żaden sposób powiązane z siatką przestępczą.

„Istnieje wiele powodów, dla których przestępcy sięgają po broń: są to na przykład bieda i oscylowanie na marginesie społeczeństwa. Strzelanin notuje się coraz więcej, a jednocześnie bez problemu można zamówić broń przez internet. Niektórzy ludzie kupują broń palną, bo boją się, że sami zostaną zaatakowani”, wyjaśnił Rying w rozmowie z dziennikarzami.

Policjanci z Malmö nie ustalili jeszcze finalnie, czy w zbrodni brało udział kilka osób, czy tylko jedna. Trwają rozmowy ze świadkami zdarzenia.

Löfven wspominał o ekspansji personelu policyjnego i wzmożonej walce z brutalnymi gangami miejskimi. Niestety, na tym etapie są to jedynie mrzonki.  Szef SÄPO, Anders Thornberg uważa, że Szwedzi powinni przyzwyczaić się do narastającej przemocy.

Strona główna Szwecja Malmö W Malmö zabito młodą kobietę która spacerowała z dzieckiem

Warto przeczytać

Szwecja wprowadza zasadę jednego metra dla restauracji, barów i kawiarni

Szwecja ogłosiła w czwartek aktualizację swoich przepisów dotyczących koronawirusa w restauracjach i kawiarniach, przy czym największą zmianą jest to, że obecnie wymagana jest jednometrowa...

Epidemia koronawirusa szkodzi szwedzkiej turystyce. Poniesiono potężne straty finansowe.

Liczba potwierdzonych infekcji koronawirusowych wynosi aktualnie w Szwecji 68 451, a liczba zgonów, wywołanych przez COVID-19, wzrosła do ponad 5333. Epidemia mocno...

Szwecja: powołano komisję, która wyciągnie wnioski z błędów w sprawie koronawirusa

Z powodu ostrej krytyki, jaka spłynęła na szwedzki rząd i służbę zdrowia w związku z nieskuteczną metodą zwalczania epidemii koronawirusa, powołany został...