fbpx

Gangsterzy z Malmö są w szoku: „nie można strzelać do kobiet, zwłaszcza matek”.

Niedawna strzelanina w Malmö wzruszyła nawet osoby należące do miejskich gangów. W rozmowach z dziennikarzami kryminaliści mieli wyznać, że kobiety i dzieci „nie zasługują na śmierć w takich okolicznościach”.

Zabójstwa kobiet i małych dzieci to najwyraźniej dla gangsterów temat tabu. „Przypadek sprzed kilku dni może przyczynić się do ustalenia nowych zasad «gry»”, powiedział członek jednego z gangów w rozmowie z gazetą „Kvällsposten”.

„Może nawet nie będziemy stosować się do żadnych zasad”, spekulował dalej.

Kobieta, która została zastrzelona niedaleko Ribersborg, była partnerką 35-latka, który został skazany na osiem lat więzienia. Gazeta Sydsvenskan napisała również,że w 2008 roku mężczyzna ten brał udział w zorganizowanej akcji przestępczej w Brøndby. Przy użyciu buldożera wkradł się do sejfu jednego z banków i ukradł ok. 60 mln koron duńskich.

Niedawno został ojcem: partnerka urodziła bowiem dziecko.

„To dziwne – on nie był już aktywny w świecie przestępczym, bo został osadzony. Nikt nie miał powodu, by strzelać do jego dziewczyny”, miał powiedzieć jeden z gangsterów z Malmö.

Z kolei kobieta, która obraca się w środowisku handlarzy narkotykowych i innych kryminalistów, przyznała, że jej koledzy są „poruszeni” tym, co się zdarzyło:

„Nie podoba nam się to, o czym usłyszeliśmy. Nie można strzelać do kobiet, a zwłaszcza matek. Nikt, kogo znam, tego nie pochwala.”

Niektórzy ze świadków relacjonowali, że zabójców było kilku. Nosili na twarzach maski i celowo otworzyli ogień do zamordowanej. Incydent określono jako „egzekucję”. Policjanci podejrzewają, że ofiarą miał zostać partner kobiety, ale bezpośredni kontakt był niemożliwy, więc ucierpiała na tym niewinna osoba.

Klara Hradilova Selin, badaczka z Krajowej Rady ds. Zapobiegania Przestępczości (Brå), potwierdza, że „strzelanie do kobiet jest niezwykle rzadkie”.

„Gdy dochodzi do konfliktów gangsterskich, ofiarą prawie nigdy nie zostaje kobieta. Kiedy w podobnych okolicznościach mordowane są osoby płci żeńskiej, najczęściej zabójcą jest ktoś, kogo znały – partner, członek rodziny. Statystyki mówią też, że kobiety znacznie częściej są duszone na śmierć – od postrzałów umierają niezwykle rzadko.”

Kiedy kobieta zostaje zastrzelona, dochodzi do tego w wyniku nieszczęśliwego wypadku – np. podczas polowania myśliwskiego.

Brå informuje, że w 2018 roku tylko jedna Szwedka została zamordowana przy użyciu broni palnej.

Od czerwca w Malmö nie notowano żadnych strzelanin.
Strona główna Szwecja Malmö Gangsterzy z Malmö są w szoku: „nie można strzelać do kobiet, zwłaszcza...

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

„The Times of India”: Szwedzi inteligentnie praktykują dystans społeczny, a lockdown jest zbędny

Serwis „The Times of India” postanowił pochwalić szwedzką strategię walki z koronawirusem. W artykule, opublikowanym na stronie, powołano się na m.in. na...

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji, ponieważ liczba przypadków COVID-19 w tym kraju spadła w lipcu po gwałtownym wzroście w czerwcu.