fbpx

Pasażerowie metra w Szwecji mieli ‘problemy z oddychaniem’ po oblaniu nieznaną substancją

Pasażerowie mieli kłopoty z oddychaniem po tym jak zamaskowany mężczyzna oblał ich nieznaną substancją poprzez zamykające się drzwi pociągu.

Do ataku doszło na stacji metra Sankt Eriksplan w Sztokholmie. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się służby ratunkowe.

Jeden z pasażerów powiedział, że podróżujący w pociągu zaczęli panikować, większość miała problemy z oddychaniem i starała się dotrzeć do wyjść.

Pierwsze informacje mówiły, że mężczyzna wrzucił do wagonu plecak, jednak policja podała, że była to szkodliwa substancja – nie znana jest jeszcze tożsamość napastnika ani motywy jego czynu.

Jeden ze świadków Alexander który wracał właśnie do domu z pracy i siedział w głębi wagonu, gdy ludzie nagle zaczęli krzyczeć.

Powiedział: „Nagle mnóstwo ludzi zaczęło biec w moją stronę. Mieli zaciśnięte usta, zamknięte oczy, płakali i kaszleli.”

„Wyglądało na to, że gaz pieprzowy lub cokolwiek to było zostało wrzucone i wszyscy mieliśmy problemy z oddychaniem.”

„Następnie pociąg dojechał do stacji Fridhemsplan, wszystkich ewakuowano.”
Motorniczy powiedział pasażerom, że mężczyzna w kapturze, ubrany na czarno psiknął sprejem coś do pociągu i odszedł.

Po ewakuowaniu pasażerów, pociąg został przestawiony do Åkeshov, gdzie został poddany oględzinom.

W ich czasie nie znaleziono śladów żadnej substancji w wagonach, nie było nawet pewności w którym miejscu doszło do ataku.

Jens Mårtensson, oficer dyżurny policji w Sztokholmie, powiedział szwedzkim mediom: „Nie wiemy co to było, ale z pewnością nie było to bardzo groźne.”

Strona główna Wiadomości Szwecja Pasażerowie metra w Szwecji mieli ‘problemy z oddychaniem’ po oblaniu nieznaną substancją

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...