fbpx

Ulubione kierunki szwedzkich turystów

Najświeższe statystyki z agencji turystycznych wskazują najczęściej wybierane przez Szwedów miejsca wypoczynku. Okazuje się, że Szwedzi są rzeczywiście przywiązani do swoich przyzwyczajeń.

Według Ticket, które przebadało zamówienia składane przed 27 listopada na przyszłoroczne wakacje, ilość zarezerwowanych wyjazdów wzrosła o 12% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Wydaje się jednak, że konflikty i ataki terrorystyczne spowodowały spadek zainteresowania Szwedów wycieczkami w mniej uczęszczane miejsca. Zamiast tego ludzie wybierają miasta i kurorty, które już znają lub takie które odwiedzili ich znajomi.

„To promuje takie kraje jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja podczas gdy Turcja ma się w 2017 roku gorzej,” napisała rzecznik Ticket Karin Starkman w swoim oświadczeniu.

Chorwacja jest jedynym w zestawieniu krajem, który zanotował wyraźny wzrost popularności, z 15 miejsca w zeszłym roku na 9 w tym. Liczba rezerwacji wycieczek do tego kraju wzrosła o 47 procent.

Pozostałe kraje z pierwszej dziesiątki są na podobnych miejscach co w poprzednich latach, na czele znajduje się Hiszpania przed Tajlandią i Stanami Zjednoczonymi.  W nawiasie pozycje z 2016 roku.

Najbardziej popularne kraje w 2017 roku

 1. Hiszpania (1)
  2. Tajlandia (2)
  3. USA (3)
  4. Grecja (4)
  5. Wielka Brytania (6)
  6. Włochy (5)
  7. Niemcy (7)
  8. Francja (8)
  9. Chorwacja (15)
  10. Portugalia (10)

Najbardziej popularne miejsca w 2017 roku

 1. Gran Canaria (1)
  2. Bangkok (2)
  3. Phuket (3)
  4. Majorka (4)
  5. Teneryfa (5)
  6. Londyn (10)
  7. Nowy Jork (8)
  8. Malaga (9)
  9. Krabi (6)
  10. Miami (7)

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Ulubione kierunki szwedzkich turystów

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...