fbpx

Ikea zapłaci 50 milionów dolarów rodzicom małych dzieci, które zginęły

Ikea osiągnęła porozumienie z trzema amerykańskimi rodzinami, których dzieci zginęły w wypadkach z przewróconymi szafkami Malm pochodzącymi z tego sklepu.

Pieniądze zostaną podzielone pomiędzy te rodziny, donosi NBC News. Dodatkowo Ikea przekaże 50,000 dolarów na szpitale dziecięce oraz 100,000 dolarów na organizacje propagujące bezpieczeństwo.
Po śmierci dzieci Ikea wycofała miliony szafek z wielu krajów, między innym z USA, Kanady oraz Chin i zapowiedziała całkowite wycofanie się ze sprzedaży tego produktu.

Wcześniej Ikea oferowała klientom darmowy haczyk służący do przymocowania komody z szufladami do ściany. W dużej kampanii medialnej właściciele szafek byli wzywani do zaprzestania używania mebla nieprzymocowanego do ściany i umieszczenie go w pomieszczeniu bez dostępu dzieci.

Przedstawicielka sieci powiedziała wtedy dziennikarzom w Sztokholmie, że szafka spełnia ‘wszystkie wymagania stabilności wymagane na wszystkich rynkach, gdzie jest dostępna,’ dodając, że jest ona ‘w pełni bezpieczna, jeśli jest przymocowana do ściany.’

W czerwcu Ikea poinformowała, że sprzedała ponad 147 milionów takich szafek z szufladami w ciągu ponad 13 lat, ponad połowę z nich – 78 milionów – pod nazwą Malm.

Strona główna Wiadomości Szwecja Ikea zapłaci 50 milionów dolarów rodzicom małych dzieci, które zginęły

Warto przeczytać

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.

Policyjne drony będą patrolowały szwedzkie miasto.

Linköping. Lokalna policja zacznie monitorować strefy „no-go” przy wykorzystaniu dronów z wbudowanymi kamerami. Nowoczesne rozwiązanie wprowadzono w życie 19...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...