fbpx

Uczestniczka Szwedzkiego „Big Brothera” wyrzucona z programu za antysemityzm

Isabel Pereira, szwedzka celebrytka urodzona w Angoli skutecznie zakończyła swoją karierę – i to w ciągu zaledwie kilku sekund. Jej kontrowersyjny komentarz na temat społeczności żydowskiej wzbudził niesmak i spowodował, że na Pereirę wylano wiadro pomyj.

Pereira występowała w najnowszej edycji programu „Big Brother”, który nadawany jest przez TV4. Została jednak wyrzucona z domu Wielkiego Brata za antysemickie wypowiedzi.

Eks-uczestniczka rozmawiała z innym domownikiem, Kimem Kamalem – ich konwersację rejestrowały kamery. Kamal narzekał na swoją byłą szefową – kobietę o żydowskich korzeniach. Jak donosi „Expressen” z ust Pereiry padły mocne słowa: „nienawidzę Żydów”.

„Miałem kiedyś najgorszą szefową na świecie”, zaczął Kamal. „Była po prostu obrzydliwa. Harowałem jak wół i dostawałem za to g*wnianą wypłatę. To była firma rodzinna ona i jej mąż byli właścicielami ale pomysł na biznes należał do niego. Była menedżerem i kierownikiem personelu. Najczęściej miałem do czynienia z nią chociaż to jej męża lubiłem bardziej. Był miły i wyrozumiały. Ona była Żydówką, więc rozumiem…” – powiedział Kamal, dość dwuznacznie kończąc wypowiedź.

Na to Pereira rzuciła w jego stronę śmiejąc się: „nienawidzę Żydów!”

Decyzję o usunięciu kobiety z programu podjęto natychmiast. Wyrzucono ją za rasizm i antysemityzm. Joel Bendrik, producent wykonawczy „Big Brothera” stwierdził, że twórcy programu nie tolerują mowy nienawiści. Po wypowiedzi Pereiry transmisja na żywo została wstrzymana. Bendrik dodał też, że wiadomość o całym zdarzeniu i „ostrzeżenie” – mające zwrócić uwagę na powagę sytuacji – zostały wysłane domownikom.

„Mówienie czegoś takiego jest niedopuszczalne, zwłaszcza podczas transmisji na żywo”, uznała Nina Tojzner, sekretarz generalna Żydowskiej Ligi Młodzieży. Wywiad z Tojzner wyemitowano w SVT.

„Ten komentarz był niepotrzebny w dodatku nic nie powinno tej osoby podkusić by mówić takie rzeczy”, oburzała się Tojzner w rozmowie z dziennikarzami. Stwierdziła potem, że słowa potrafią być niebezpieczne zwłaszcza gdy trafiają do młodej widowni (a to młodzi ludzie oglądają program najczęściej).

„Cieszę się, że Pereira została wyrzucona z programu od razu. Mam nadzieję, że dyrektorzy castingu nie włączyliby jej do ‘Big Brothera’, wiedząc jakie ma poglądy.”

Tego samego dnia kiedy program opuściła Pereira twórcy poinformowali, że dom Wielkiego Brata opuści też Kamal. „Jego słowa również uważamy za niedopuszczalne”, tłumaczy Bendrik.

Isabel jest siostrą szwedzkiego rapera Jireela Lavii Pereiry. Ma jeszcze sześcioro rodzeństwa. Szwecję zamieszkuje od jedenastu lat. Kim Kamal to kurdyjski imigrant i znany YouTuber. Ma 21 lat, do Szwecji sprowadził się ponad dekadę temu.

Strona główna Wiadomości Szwecja Uczestniczka Szwedzkiego „Big Brothera” wyrzucona z programu za antysemityzm

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Ikea otworzy pierwszy sieciowy second-hand

Zrównoważony rozwój staje się coraz istotniejszą kwestią także dla innych przedsiębiorstw. Często mówi się, że to właśnie Ikea daje branży handlu detalicznego...