Uczestniczka Szwedzkiego „Big Brothera” wyrzucona z programu za antysemityzm

Isabel Pereira, szwedzka celebrytka urodzona w Angoli skutecznie zakończyła swoją karierę – i to w ciągu zaledwie kilku sekund. Jej kontrowersyjny komentarz na temat społeczności żydowskiej wzbudził niesmak i spowodował, że na Pereirę wylano wiadro pomyj.

Pereira występowała w najnowszej edycji programu „Big Brother”, który nadawany jest przez TV4. Została jednak wyrzucona z domu Wielkiego Brata za antysemickie wypowiedzi.

Eks-uczestniczka rozmawiała z innym domownikiem, Kimem Kamalem – ich konwersację rejestrowały kamery. Kamal narzekał na swoją byłą szefową – kobietę o żydowskich korzeniach. Jak donosi „Expressen” z ust Pereiry padły mocne słowa: „nienawidzę Żydów”.

„Miałem kiedyś najgorszą szefową na świecie”, zaczął Kamal. „Była po prostu obrzydliwa. Harowałem jak wół i dostawałem za to g*wnianą wypłatę. To była firma rodzinna ona i jej mąż byli właścicielami ale pomysł na biznes należał do niego. Była menedżerem i kierownikiem personelu. Najczęściej miałem do czynienia z nią chociaż to jej męża lubiłem bardziej. Był miły i wyrozumiały. Ona była Żydówką, więc rozumiem…” – powiedział Kamal, dość dwuznacznie kończąc wypowiedź.

Na to Pereira rzuciła w jego stronę śmiejąc się: „nienawidzę Żydów!”

Decyzję o usunięciu kobiety z programu podjęto natychmiast. Wyrzucono ją za rasizm i antysemityzm. Joel Bendrik, producent wykonawczy „Big Brothera” stwierdził, że twórcy programu nie tolerują mowy nienawiści. Po wypowiedzi Pereiry transmisja na żywo została wstrzymana. Bendrik dodał też, że wiadomość o całym zdarzeniu i „ostrzeżenie” – mające zwrócić uwagę na powagę sytuacji – zostały wysłane domownikom.

„Mówienie czegoś takiego jest niedopuszczalne, zwłaszcza podczas transmisji na żywo”, uznała Nina Tojzner, sekretarz generalna Żydowskiej Ligi Młodzieży. Wywiad z Tojzner wyemitowano w SVT.

„Ten komentarz był niepotrzebny w dodatku nic nie powinno tej osoby podkusić by mówić takie rzeczy”, oburzała się Tojzner w rozmowie z dziennikarzami. Stwierdziła potem, że słowa potrafią być niebezpieczne zwłaszcza gdy trafiają do młodej widowni (a to młodzi ludzie oglądają program najczęściej).

„Cieszę się, że Pereira została wyrzucona z programu od razu. Mam nadzieję, że dyrektorzy castingu nie włączyliby jej do ‘Big Brothera’, wiedząc jakie ma poglądy.”

Tego samego dnia kiedy program opuściła Pereira twórcy poinformowali, że dom Wielkiego Brata opuści też Kamal. „Jego słowa również uważamy za niedopuszczalne”, tłumaczy Bendrik.

Isabel jest siostrą szwedzkiego rapera Jireela Lavii Pereiry. Ma jeszcze sześcioro rodzeństwa. Szwecję zamieszkuje od jedenastu lat. Kim Kamal to kurdyjski imigrant i znany YouTuber. Ma 21 lat, do Szwecji sprowadził się ponad dekadę temu.

Strona główna Wiadomości Szwecja Uczestniczka Szwedzkiego „Big Brothera” wyrzucona z programu za antysemityzm

Warto przeczytać

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...