Uchodźca został skazany na karę 6 miesięcy więzienia za uprawianie seksu z 13-letnią “małżonką”.

Uchodźca, szukający w Szwecji azylu politycznego, został skazany na karę sześciomiesięcznego więzienia po tym, jak oskarżono go o uprawianie seksu z nastolatką. Dziewczynka nazywana była jego “żoną”, choć w momencie stosunku miała jedynie 13 lat. Tożsamość mężczyzny nie została ujawniona.

Imigrant jest znacząco starszy, ma bowiem 25 lat. Wcześniej ubiegał się o azyl na terenie Turcji: to tam poślubił trzynastoletnią dziewczynkę. Miało to miejsce w 2014 roku. Stosunki płciowe między dorosłym mężczyzną a dzieckiem były na porządku dziennym. Rok później 25-latek wyruszył do Szwecji, by to tam znaleźć schronienie i opiekę prawną. Sprawę nagłośniła szwedzka telewizja publiczna.

Chociaż przestępstwo zostało popełnione w Turcji, uchodźca został zatrzymany w mieście Kalmar, na północnym wschodzie Szwecji. Postawiono mu zarzuty uprawiania seksu z osobą niepełnoletnią i wkrótce potem odbyła się rozprawa sądowa. Wymiar sprawiedliwości stwierdził, że nastolatka została zgwałcona, a jej oprawca został umieszczony w zakładzie karnym na okres sześciu miesięcy.

Wyrok sędziego nie był surowy: rzekomo dlatego, że “w chwili gwałtu mężczyzna miał tylko dwadzieścia lat”.

Rok temu media informowały o podobnym incydencie. Szwedzki prokurator odmówił postawienia zarzutów innemu uchodźcy, który dokonał przestępstwa na tle seksualnym. Był to Syryjczyk, urodzony w roku 1987, który osiedlił się na terenie Szwecji.Mężczyzna uprawiał seks z dziewczynką w wieku około 13-14 lat, a nawet ją zapłodnił. Zdaniem prokuratora, Syryjczyk nie mógł został skazany za swoje czyny, bo jest cudzoziemcem, a gwałt odbył się poza granicami Europy.

Szwedzki rząd krytykowany był też w sprawie irackiego imigranta, który ubiegał się o prawo opieki nad dziećmi urodzonymi przez 13-letnią “małżonkę”. Powierzono mu prawa rodzicielskie.Działaczka na rzecz praw kobiet i przedstawicielka fundacji GAPF, Sara Mohammad, była tą decyzją oburzona. Zwróciła też uwagę na podwójne standardy, które wciąż funkcjonują w społeczeństwie:

“Gdyby to dziewczynka pochodzenia szwedzkiego została wysłana zagranicę i poślubiona z pedofilem, politycy i pracownicy opieki społecznej natychmiast zakasali by rękawy, aby jej pomóc. Każdy premier czy minister uznałby to za prawdziwy skandal.”Sekretarz Szwedzkich Demokratów ostrzega: rodowici mieszkańcy kraju staną się w nim mniejszością.

Strona główna Wiadomości Szwecja Uchodźca został skazany na karę 6 miesięcy więzienia za uprawianie seksu z...

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...