fbpx

Trzech mężczyzn uczestniczyło w gwałcie 14-latki. Wszyscy trafią do więzienia.

Na karę więzienia skazano trzech Litwinów oraz jednego Szweda somalijskiego pochodzenia. Mężczyźni podstępem zwabili 14-letnią dziewczynę, a potem grupowo ją zgwałcili. Poznali ją na Snapchacie o czym informuje portal Nyheter Idag

Abukar Ahmed Mohamed ma 19 lat i posiada korzenie somalijskie. To on komunikował się z nastolatką przez media społecznościowe. Nie mogła ona wiedzieć, że rozmawia z przestępcą. 36-letni Litwin, Mindaugas Siaulys, zapłacił Mohamedowi, by przyprowadził do niego dziewczynę. Chciał uprawiać z nią seks.

Mohamed odebrał 14-latkę samochodem. Wewnątrz znajdowali się dwaj inni mężczyźni: Siaulys oraz 56-letni Aleksandras Makéjévas. Kłamali, że zabiorą dziewczynę do centrum Borlänge, choć jechali do mieszkania jednego przestępców.

Na miejscu Siaulys zapłacił 19-latkowi, a potem zgwałcił przerażoną dziewczynę.

Podczas rozprawy sądowej zarzuty postawiono całej trójce. Siaulysa skazano na pięć lat pozbawienia wolności – nie tylko za gwałt na osobie nieletniej, ale też przestępstwa narkotykowe. Po odbyciu wyroku zostanie deportowany do swojego kraju.

Makéjévas został oskarżony o współudział w zbrodni. Skazano go na trzy miesiące więzienia. Mohamed usłyszał zarzuty handlu ludźmi, uczestnictwa w gwałcie na osobie niepełnoletniej, a także handlu narkotykami. Trafi do więzienia na cztery lata, a ponadto nałożono na niego grzywnę w wysokości 107 tys. koron (~43 tys. PLN).

W czerwcu doszło do podobnego zdarzenia. 17-letni imigrant został oskarżony o gwałt na nieletniej dziewczynce. Tłumaczył się potem, że nie znał szwedzkiego prawa. Był pewien, że nie popełnia żadnego przestępstwa.

W tym samym miesiącu w Östersund aresztowano grupę siedmiu Arabów i jednego Szweda: oni również dopuszczali się napaści seksualnych. Jeden z mężczyzn pracował ponoć w organizacji charytatywnej.

Mats Löfving – jeden z szefów sztokholmskiej policji, a także dyrektor ugrupowania NOA – zapewnia, że zatrudnionych zostało kilkadziesiąt nowych funkcjonariuszy. Będą oni pilnowali porządku w miastach, gdzie gwałty popełniane są najczęściej.

Strona główna Wiadomości Szwecja Trzech mężczyzn uczestniczyło w gwałcie 14-latki. Wszyscy trafią do więzienia.

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...