fbpx

Mike Tyson kupił norweskie gołębie za 15,000 euro

Norweski nauczyciel i lokalny polityk Roy Bø niedawno wziął udział w międzynarodowej konferencji miłośników gołębi w Holandii, gdzie otrzymał niecodzienną propozycję biznesową.

Hodowca reprezentujący bokserską legendę Mike Tysona przyszedł do Roya i zaproponował, że kupi 3 z jego gołębi rasy Jensen, nazywanych ”bez wątpliwości numerem jeden wśród ras gołębi pocztowych.” Zaproponował, że zapłaci 5,000 euro za sztukę, czyli razem około 140,000 koron (~64,000 zł).

Bø, który hoduje gołębie od 36 lat, powiedział lokalnej gazecie Strilen, że ten hodowca reprezentujący byłego mistrza świata wagi ciężkiej ‘oszalał’, gdy zobaczył, że norweski hodowca posiada tak rozchwytywaną rasę.

Norweg zgodził się wybrać 3 dorodne okazy, ze swojej kolekcji 1300 gołębi Jenssen i wysłać je do Las Vegas do Tysona.

Tyson uważany powszechnie za najlepszego boksera wagi ciężkiej wszechczasów zakończył swoją karierę z wynikiem 50-6-2, z czego 44 walki zostały zakończone nokautem.

„Żelazny Mike” interesował się gołębiami od czasów dzieciństwa, występował też kiedyś w programie telewizji Animal Planet nazwanym ‘Taking on Tyson’, prezentującym wyścigi gołębi.

„Pierwszą rzeczą jaka pokochałem w swoim życiu były gołębie,” powiedział w jednym z wywiadów w 2011 roku. „One są bardzo podobne do ludzi.”

Ten 49-letni były mistrz wagi ciężkiej w 2001 roku powiedział magazynowi Details, że jego pierwsza bójka w której brał udział, była spowodowana tym, że jedno z młodszych dzieci w Brooklynie skręciło głowę jednemu z ulubionych gołębi Mike.    

Strona główna Wiadomości Norwegia Mike Tyson kupił norweskie gołębie za 15,000 euro

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...