fbpx

Tego lata w Szwecji maksymalna temperatura był najniższa od 155 lat

Jeśli masz wrażenie, że w tym roku lato tak naprawdę nie przyszło porządnie do Szwecji, to nie jest to tylko twoja wyobraźnia. Meteorolodzy podają, że maksymalna temperatura zanotowana w okresie od czerwca do sierpnia tego roku, była najniższa od 1862 roku.

Największą temperaturę, skromne 28 stopni zanotowano w 18 czerwca w Oskarshamn oraz 19 czerwca w Kalmar.

Ostatnie takie lato, z tak niską maksymalną temperaturą zdarzyło się w 1922 roku. Mniej było tylko 155 lat temu, czyli w 1862 roku.

Podczas gdy centralna i południowa część Europy w lipcu i na początku sierpnia były jednymi z najcieplejszych miejsc na świecie, to jednak to wyjątkowe ciepło nie dotarło do Szwecji.

Najcieplejszy dzień w tym roku miał miejsce jeszcze przed początkiem lata. W Oskarshamn 28 maja zanotowano 30,1 stopnia. I chyba ten wynik nie zostanie już pobity w tym roku.

„Przyglądając się pogodzie na wrzesień niestety nie znajdziemy tam ciepła,” informuje nas strona internetowa SMHI (Szwedzkiego Instytutu Meteorologii i Hydrologii).

„Szwedzkie lato z pewnością może pokazać na więcej niż miało to miejsce w tym roku,” podsumowują prognozy meteorolodzy.   

Strona główna Wiadomości Szwecja Tego lata w Szwecji maksymalna temperatura był najniższa od 155 lat

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...