Dwóch z trzech mężczyzn rannych w strzelanie w Malmö opuściło już szpital.

Policja z Malmö w poniedziałek rano oświadczyła, że jeden z mężczyzn rannych w strzelaninie, która wydarzyła się o 20:00 w niedzielę, w dzielnicy Holma, wciąż przebywa w szpitalu.

Gdy policja zjawiła się na miejscu zdarzenia znalazła tam trzech rannych mężczyzn. Zostali oni natychmiast zabrani do szpitala, a policja pilnowała ich w izbie przyjęć szpitala w Malmö.

Cała trójka, według policji w wieku dwudziestu i trzydziestu kilku lat, może być powiązana z nielegalnym handlem narkotykami w Malmö.

Jeden z mężczyzn był w tym roku skazany przez sąd za grożenie pielęgniarce w szpitalu w pobliskim Lund. Groźby te padły, gdy odmówiono mu morfiny, którą chciał otrzymać, aby zmniejszyć ból
spowodowany przestrzelonym płucem.

Policja przez całą noc rozmawiała ze świadkami i mieszkańcami okolicy, która do poniedziałku rano był otoczona przez policjantów, a technicy zbierali tam ślady i dowody. Świadkowie mówią o dwóch mężczyznach, którzy po strzelaninie oddalili się na skuterze.

Do poniedziałku rano nie dokonano w tej sprawie żadnych zatrzymań. Dzielnica Holma, jest według policyjnego raportu jednym z ‘zagrożonych’ rejonów.
Malmö cały czas stara się walczyć z przemocą na ulicach, jednak w zeszłym roku w strzelaninach zginęło tam 11 osób.

W 2015 roku były to ‘tylko’ 3 osoby. Liczbę osób powiązanych z gangami w tym mieście szacuje się na około 200 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.