fbpx

Szwedzi głosują nad tym, którą wyspę w Sztokholmie można by zatopić

Która wyspę Sztokholmu wybrałbyś do zatopienia? Takie pytanie zadała szwedzka gazeta swoim czytelnikom, mając na myśli, której wyspy najmniej żałowałby ludzie, gdyby została zatopiona przez podnoszący się poziom oceanów i mórz. Odpowiedź może zadziwić turystów oraz miłośników przyrody.

Według analiz sztokholmskiego uniwersytetu 3 000 sztokholmskich wysp jest zagrożonych przez podnoszący się poziom wody. Gazeta Dagens Nyheter zapytała więc swoich sztokholmskich czytelników, której wyspy najmniej by żałowali i którą można by poświęcić pierwszą. Do wyboru w ankiecie było 15 pozycji, łącznie z bardzo znanymi jak i tymi mniej odwiedzanymi miejscami.  

Zobacz wyspy do zatopienia

Strona główna Szwecja Coś o Szwecji Szwedzi głosują nad tym, którą wyspę w Sztokholmie można by zatopić

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...