Szwedzkie miasta graniczne mocno ucierpiały z powodu braku polityki blokowania granic

Małe miasta na granicy Szwecji z Norwegią poniosły duże straty gospodarcze z powodu decyzji o niezamykaniu się – donosi Financial Times.

W miastach takich jak Charlottenberg, które znajdują się po szwedzkiej stronie granicy z Norwegią, sektor detaliczny został zniszczony przez kryzys koronawirusa, ponieważ Norwegowie już nie przekraczają granicy, aby zaopatrywać się w tanie towary w Szwecji.

Jeden właściciel sklepu w Charlottenberg powiedział w wywiadzie dla Financial Times, że stracił 90% dochodów swojej firmy od połowy marca w chwili, kiedy granica z Norwegią została zamknięta.

“Wiele sklepów w okolicy zbankrutuje. My straciliśmy wielu dobrych pracowników, którzy przenieśli się do innych miejsc pracy. Myślę, że powrót do normy zajmie to trochę czasu, może rok, a nawet dwa lata” – powiedział właściciel sklepu.

Podczas gdy rząd norweski ponownie otworzył swoją granicę z innymi nordyckimi krajami w tym tygodniu to postanowił utrzymać granicę ze Szwecją w zamknięciu z powodu wysokiego wskaźnika zakażeń Covid-19.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000 koron bezpośrednio na każdego, kto naruszy określone zasady nowej ustawy...

Szwecja przedłużyła zakaz wjazdu z Danii i Wielkiej Brytanii

Zakaz, który obowiązuje od końca grudnia, będzie obowiązywał do 31 stycznia, poinformował szwedzki rząd w oświadczeniu. Dzieci będą mogły podróżować tranzytem...

Król i królowa Szwecji otrzymali szczepionkę przeciw Covid-19

74-letni król Karol XVI Gustaf i 77-letnia królowa Szwecji Silvia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Covid-19. Król i królowa zostali zaszczepieni...

Musisz przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...