Szwedzki sąd uniewinnił mężczyznę od zarzutu fałszerstwa, gdyż był on zakochany

Mężczyzna, który próbował zrealizować podrobione czeki podróżne w południowe Szwecji, został przez sąd uniewinniony, gdyż był zakochany.

Mężczyzna w średnim wieku poznał dwudziestokilkuletnią kobietę z Belgii poprzez Internet. Po sześciu miesiącach kontaktów online mężczyzna był zakochany i para dyskutowała o swoim ślubie i wspólnym życiu.

Wtedy kobieta napisała do niego, że zachorowała. A niedawno zmarł jej ojciec i zostawił jej dużo pieniędzy w postaci czeków podróżnych, których ona nie może zrealizować, gdyż przebywa w szpitalu.

Mężczyzna chcąc pomóc zgodził się pomóc i zrealizował dwa czeki w banku w Helsingborgu, każdy wart 500 euro. Następnego dnia chciał wypłacić pieniądze z kolejnych 8 czeków w innym banku, jednak obsługa podejrzewając fałszerstwo wezwała policję.

Policja ustaliła, że wszystkie czeki były fałszywe. Mężczyzna został oskarżony o fałszerstwo i próbę wyłudzenia. Jednak we wtorek sąd okręgowy w Helsingborgu przyjął jego wyjaśnienia i uniewinnił go.

„To, że rozpoczął on związek ze znacznie młodszą kobietą i planował z nią wspólne życie, przed rzeczywistym jej spotkaniem, to nie jest wyjątkowa rzecz,’ czytamy w sądowym wyroku.

„Był on bardzo zakochany i podekscytowany tym, że wspólnie postanowili oni stworzyć związek. W takiej sytuacji bardzo łatwo jest działać naiwnie i łatwowiernie.”

Prokurator Eleonora Johansson powiedziała, że nie wierzy ona w historię przedstawioną przez mężczyznę.

„Ta historia zawiera za dużo dziwnych rzeczy,” powiedziała ona regionalnej gazecie Kvällsposten, która pierwsza napisała o tej historii.

 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Szwecja: Wzrost skonfiskowanych praw jazdy

Według Szwedzkiej Agencji Transportu w ciągu ostatniego roku wzrosła liczba przypadków cofania praw jazdy, a najczęstszą przyczyną była nadmierna...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska...