fbpx

Szwedzki sąd uniewinnił mężczyznę od zarzutu fałszerstwa, gdyż był on zakochany

Mężczyzna, który próbował zrealizować podrobione czeki podróżne w południowe Szwecji, został przez sąd uniewinniony, gdyż był zakochany.

Mężczyzna w średnim wieku poznał dwudziestokilkuletnią kobietę z Belgii poprzez Internet. Po sześciu miesiącach kontaktów online mężczyzna był zakochany i para dyskutowała o swoim ślubie i wspólnym życiu.

Wtedy kobieta napisała do niego, że zachorowała. A niedawno zmarł jej ojciec i zostawił jej dużo pieniędzy w postaci czeków podróżnych, których ona nie może zrealizować, gdyż przebywa w szpitalu.

Mężczyzna chcąc pomóc zgodził się pomóc i zrealizował dwa czeki w banku w Helsingborgu, każdy wart 500 euro. Następnego dnia chciał wypłacić pieniądze z kolejnych 8 czeków w innym banku, jednak obsługa podejrzewając fałszerstwo wezwała policję.

Policja ustaliła, że wszystkie czeki były fałszywe. Mężczyzna został oskarżony o fałszerstwo i próbę wyłudzenia. Jednak we wtorek sąd okręgowy w Helsingborgu przyjął jego wyjaśnienia i uniewinnił go.

„To, że rozpoczął on związek ze znacznie młodszą kobietą i planował z nią wspólne życie, przed rzeczywistym jej spotkaniem, to nie jest wyjątkowa rzecz,’ czytamy w sądowym wyroku.

„Był on bardzo zakochany i podekscytowany tym, że wspólnie postanowili oni stworzyć związek. W takiej sytuacji bardzo łatwo jest działać naiwnie i łatwowiernie.”

Prokurator Eleonora Johansson powiedziała, że nie wierzy ona w historię przedstawioną przez mężczyznę.

„Ta historia zawiera za dużo dziwnych rzeczy,” powiedziała ona regionalnej gazecie Kvällsposten, która pierwsza napisała o tej historii.

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki sąd uniewinnił mężczyznę od zarzutu fałszerstwa, gdyż był on zakochany

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...