Szwedzki rząd chce ograniczyć ilość portali hazardowych

Właściciele szwedzkich stron hazardowych są zaniepokojeni planami rządu, który ma zamiar ograniczyć ilość takich portali ze względu na epidemię koronawirusa i fakt, że większość ludzi szuka obecnie rozrywek w domu.

Expressen” cytuje Ardalana Shekarabiego, ministra opieki socjalnej, który powiedział, że „rząd ma zamiar wprowadzić nadzwyczajne środki, mające na celu ochronę szwedzkich konsumentów przed negatywnymi konsekwencjami gier hazardowych”.

Szwedzki regulator rynku gamingowego Spelinspektionen donosi, że w ciągu minionych dwóch tygodni o jedną trzecią zwiększyła się liczba rejestracji w 17 najpopularniejszych kasynach online. Jak podkreśla Shekarabi, jeśli te statystyki nadal będą miały tendencję wzrostową, „rząd podejmie odpowiednie działania”.

Operator hazardowy Svenska Spel wydał w czwartek oświadczenie, w którym odniesiono się do słów Martina Johanssona o „statystykach wprowadzających ludzi w błąd”. Ceniony analityk zwrócił bowiem uwagę, że liczba rejestracji na portalach gamingowych nie równa się jeszcze liczbie faktycznych graczy. Dodał też, że dane zebrane przez Spelinspektionen nie są reprezentatywne.

Kajsa Nylander, specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju pracująca dla Svenska Spel, zaznacza, że od początku epidemii jej spółka zanotowała tylko nieznacznie większe zainteresowanie grami oferowanymi na stronie (jak poker czy bingo).

Rząd szwedzki powinien dobrze zastanowić się, czy ograniczenia nałożone na portale hazardowe to trafne posunięcie. Okazuje się, że już teraz wielu tutejszych graczy szuka innych opcji poza granicami kraju, co powoduje, że lokalne kasyna online zarabiają dużo mniej.

W Szwecji nie istnieją już praktycznie tradycyjne zakłady sportowe, przez co gracze coraz częściej odwiedzają serwisy bukmacherskie typu eSport.

Spelinspektionen informuje, że operatorzy zakładów mogą działać na rynkach alternatywnych bez konieczności zmiany licencji. Licencjobiorcy muszą jednak poinformować Spelinspektionen o nowych rynkach bukmacherskich, które powstają, a także będą musieli przejrzeć swoją dokumentację techniczną i certyfikaty, aby upewnić się, że obejmują nowe oferowane produkty.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000 koron bezpośrednio na każdego, kto naruszy określone zasady nowej ustawy...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów, ujawnili, że wiosną ubiegłego roku rząd Szwecji dyskutował ze służbą...

Szwecja przedłużyła zakaz wjazdu z Danii i Wielkiej Brytanii

Zakaz, który obowiązuje od końca grudnia, będzie obowiązywał do 31 stycznia, poinformował szwedzki rząd w oświadczeniu. Dzieci będą mogły podróżować tranzytem...

Musisz przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...