fbpx

Koronawirus w Szwecji RAPORT – kontrole restauracji

W Szwecji potwierdzono w sumie 9141 przypadków koronawirusa. Liczba pacjentów leczonych na oddziale intensywnej terapii wynosi obecnie 477 ich stan określany jest jako stabilny, poinformowali w czwartek szwedzcy urzędnicy ds. Zdrowia.

W sumie 793 osób zmarło z powodu koronawirusa. Istnieje niewielkie opóźnienie w sposobie zgłaszania liczb, ale oprócz tego szacuje się, że liczba ofiar śmiertelnych w Szwecji jest „wyjątkowo dokładna” w porównaniu z wieloma innymi krajami, powiedział epidemiolog państwowy Anders Tegnell na codziennej konferencji Agencji Zdrowia.

Agencja Zdrowia Publicznego rozpoczęła losowe testy populacji, aby dowiedzieć się, ile osób w społeczeństwie miało koronawirusa. Wstępne badanie 773 losowych próbek mieszkańców Sztokholmu w wieku 2-86 lat wykazało, że 2.5% tej grupy zostało zainfekowanych.

Tegnell powiedział, że gminy najprawdopodobniej będą przeprowadzać kontrole na w restauracjach w nadchodzący weekend, aby upewnić się, że przestrzegane są wytyczne dotyczące dystansu społecznego, po doniesieniach o zatłoczonych restauracjach na świeżym powietrzu. Tagnell poinformował, że miejsca niezgodne z wytycznymi mogą zostać zamknięte. „Właściciele restauracji ponoszą wyraźną odpowiedzialność, ale goście ponoszą również indywidualną odpowiedzialność” – powiedział na konferencji prasowej.

W przedmieściach Sztokholmu Rinkeby, Kista, Spånga i Tensta odnotowuje się największą liczbę zakażeń na koronawirusa. Jest kilka możliwych przyczyn tego zjawiska, a podział językowy jest tylko jednym z nich, poinformowała Anne Grietje Franssen.

Zastępca dyrektora Norweskiej Dyrekcji Zdrowia poinformował, że jego zdaniem prędzej czy później Szwecja zostanie zmuszona do przejścia w bardziej restrykcyjną strategię. W Norwegii zgłoszono do dnia dzisiejszego zaledwie 108 zgonów z powodu koronawirusa, podczas gdy Szwecja zgłosiła ich 793.

Liczba potwierdzonych zarażonych osób w Szwecji wynosi 9141

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w czwartek, to Region Sztokholm (254), Östergötland (63), Västra Götaland (97) Uppsala (37). W dniu dzisiejszym do godziny 14:00 potwierdzono 722 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz 106 zgonów.(*)

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia

Potwierdzone przypadki koronawirusa w regionie i mieście Sztokholmu


(*) Od 11 marca większość regionów poddaje testowi tylko osoby, które są już w szpitalu z objawami wirusa lub są w stanie zagrożenia życia, co wpływa na liczbę nowych potwierdzonych przypadków. Informacja podana na stronie o licznie zarażonych osób pochodzi z danych udostępnianych przez Urząd Zdrowia Publicznego.
Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji RAPORT - kontrole restauracji

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...