fbpx

Szwedzka policja zamknęła dochodzenie w sprawie aktu seksualnego w autobusie

Policyjne śledztwo w mieście Lund, na południu Szwecji, w sprawie domniemanego stosunku seksualnego, który miał odbyć w autobusie jego kierowca i pasażerka, zostało zakończone.

Dochodzenie zostało otwarte po zgłoszeniu kobiety twierdzącej, że była mimowolnym świadkiem aktu seksualnego pomiędzy kierowcą autobusu i pasażerką.

Kobieta zeznała, że w piątkową noc jechała lokalnym autobusem w Lund, gdy nagle kierowca zgasił światło i 'zajął' się inną pasażerką, gdyż najwyraźniej para ta myślała, że wszyscy inni pasażerowie już wysiedli.

Kobieta wysiadła na następnym przystanku, po naciśnięciu przycisku 'na żądanie'. Zgłosiła ona ten incydent, jako molestowanie.

Jednak policja oświadczyła we wtorek, że zamyka dochodzenie, twierdząc, że nie ma dowodów na to, że kierowca wiedział o obecności w autobusie jeszcze jednej osoby.

"Nie wszystkie nieodpowiednie zachowania są karalne," powiedziała szwedzkiej bulwarówce Aftonbladet, Anne Lindvall, inspektor policji z Lund.

Ponieważ kierowca zaprzeczył wszelkim zarzutom a policja zamknęła sprawę, wciąż nie wiadomo, czy rzekomy incydent w ogóle miał miejsce.

Skånetrafiken regionalna, publiczna firma zajmująca się obsługa autobusów ogłosiła we wtorek, że mężczyzna zostanie przeniesiony na inna pozycję w firmie Nettbuss, która zatrudnia kierowców autobusów w Lund, na czas policyjnego dochodzenia.

"Z perspektywy Skånetrafiken, myślimy, że to jest właściwa decyzja. Pasażerowie w transporcie publicznym powinni czuć się w pełni bezpieczni. Policyjne śledztwo wyjaśni, co naprawdę się stało," powiedziała we wtorek Maria Holmgren dyrektorka w Skånetrafiken.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka policja zamknęła dochodzenie w sprawie aktu seksualnego w autobusie

Warto przeczytać

Koronawirus w Szwecji nie odpuszcza

Szpital Uniwersytecki Sahlgrenska w Göteborgu wydał ostrzeżenie, że liczba przyjęć związanych z koronawirusem wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po gwałtownym spadku od...

Norweska para znalazła wikiński grobowiec pod swoim domem

Nordland na północy Norwegii. Para mieszkająca nieopodal miasta portowego Bodø remontowała swój dom, kiedy dokonała szokującego odkrycia. Po ściągnięciu desek podłogowych w...

Tegnell krytykuje włoską służbę zdrowia. Ambasador Włoch: „Pandemia to nie zawody sportowe”.

Ambasadorowi Włoch w Sztokholmie nie spodobała się ostatnia wypowiedź głównego epidemiologa państwowego. Przypomnijmy: Anders Tegnell stwierdził ostatnio, że szwedzka służba zdrowia powinna...