fbpx

Szwedzki Fundusz Spadkowy wesprze koncerty drag queens.

Pod nazwą Szwedzki Fundusz Spadkowy kryje się organizacja, która zarządza środkami materialnymi zmarłych mieszkańców Szwecji – tych osób, które nie mają krewnych i nie mogłyby przekazać im niczego w spadku. Pieniądze pozyskane w ten sposób organizacja ma zamiar wykorzystać na rzecz finansowania drag shows.

Agencja państwowa ogłosiła, że przekaże 1 710 500 koron firmie MUMS Cultural Association. To około 685 tys. złotych. Pieniądze te ufundują „najbardziej bajeczne programy artystyczne i koncerty”.

Pozyskane przez Fundusz Spadkowy pieniądze trafią m.in. w ręce Among Dragons and Drag Queens – queerowego zespołu artystycznego. Planowane są zajęcia edukacyjne oraz występy w bibliotekach.

Na oficjalnej stronie internetowej MUMS Cultural Association czytamy, że jest to niezależnie działające stowarzyszenie kulturalne, które propaguje takie kwestie, jak równość obywatelska i różnorodność grup społecznych.

W październiku Among Dragons and Drag Queens wystąpiło przed grupą dzieci z rodzin imigranckich. Niektóre z nich nie znały języka szwedzkiego. „Treść naszego występu została przekazana za pomocą kolorów, brokatu, bajecznych kostiumów”, powiedział jeden z członków zespołu.

Spotkania drag queens z dziećmi mają walor edukacyjny: pozwalają najmłodszym poznać nieznaną dotąd kulturę i docenić to, że nie wszyscy są tacy sami. Podobne spotkania organizowane są m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki Fundusz Spadkowy wesprze koncerty drag queens.

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...