fbpx

Szwedzki Fundusz Spadkowy wesprze koncerty drag queens.

Pod nazwą Szwedzki Fundusz Spadkowy kryje się organizacja, która zarządza środkami materialnymi zmarłych mieszkańców Szwecji – tych osób, które nie mają krewnych i nie mogłyby przekazać im niczego w spadku. Pieniądze pozyskane w ten sposób organizacja ma zamiar wykorzystać na rzecz finansowania drag shows.

Agencja państwowa ogłosiła, że przekaże 1 710 500 koron firmie MUMS Cultural Association. To około 685 tys. złotych. Pieniądze te ufundują „najbardziej bajeczne programy artystyczne i koncerty”.

Pozyskane przez Fundusz Spadkowy pieniądze trafią m.in. w ręce Among Dragons and Drag Queens – queerowego zespołu artystycznego. Planowane są zajęcia edukacyjne oraz występy w bibliotekach.

Na oficjalnej stronie internetowej MUMS Cultural Association czytamy, że jest to niezależnie działające stowarzyszenie kulturalne, które propaguje takie kwestie, jak równość obywatelska i różnorodność grup społecznych.

W październiku Among Dragons and Drag Queens wystąpiło przed grupą dzieci z rodzin imigranckich. Niektóre z nich nie znały języka szwedzkiego. „Treść naszego występu została przekazana za pomocą kolorów, brokatu, bajecznych kostiumów”, powiedział jeden z członków zespołu.

Spotkania drag queens z dziećmi mają walor edukacyjny: pozwalają najmłodszym poznać nieznaną dotąd kulturę i docenić to, że nie wszyscy są tacy sami. Podobne spotkania organizowane są m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki Fundusz Spadkowy wesprze koncerty drag queens.

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.