Szwedzki Fundusz Spadkowy wesprze koncerty drag queens.

Pod nazwą Szwedzki Fundusz Spadkowy kryje się organizacja, która zarządza środkami materialnymi zmarłych mieszkańców Szwecji – tych osób, które nie mają krewnych i nie mogłyby przekazać im niczego w spadku. Pieniądze pozyskane w ten sposób organizacja ma zamiar wykorzystać na rzecz finansowania drag shows.

Agencja państwowa ogłosiła, że przekaże 1 710 500 koron firmie MUMS Cultural Association. To około 685 tys. złotych. Pieniądze te ufundują „najbardziej bajeczne programy artystyczne i koncerty”.

Pozyskane przez Fundusz Spadkowy pieniądze trafią m.in. w ręce Among Dragons and Drag Queens – queerowego zespołu artystycznego. Planowane są zajęcia edukacyjne oraz występy w bibliotekach.

Na oficjalnej stronie internetowej MUMS Cultural Association czytamy, że jest to niezależnie działające stowarzyszenie kulturalne, które propaguje takie kwestie, jak równość obywatelska i różnorodność grup społecznych.

W październiku Among Dragons and Drag Queens wystąpiło przed grupą dzieci z rodzin imigranckich. Niektóre z nich nie znały języka szwedzkiego. „Treść naszego występu została przekazana za pomocą kolorów, brokatu, bajecznych kostiumów”, powiedział jeden z członków zespołu.

Spotkania drag queens z dziećmi mają walor edukacyjny: pozwalają najmłodszym poznać nieznaną dotąd kulturę i docenić to, że nie wszyscy są tacy sami. Podobne spotkania organizowane są m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki Fundusz Spadkowy wesprze koncerty drag queens.

Warto przeczytać

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Profesor Uniwersytetu w Göteborgu: „szwedzka strategia antycovidowa wywołuje konflikty”

Inaczej niż takie kraje nordyckie, jak Norwegia, Dania czy Finlandia, Szwecja postanowiła nie zamykać swoich granic w okresie największej zachorowalności na koronawirusa i nie...

Dania: Bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące “bliskich kontaktów”

Jeśli przebywałeś w promieniu dwóch metrów od zarażonej osoby dłużej niż 15 minut, może być konieczna samoizolacja, zgodnie ze zaktualizowanymi wytycznymi Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło wytyczne...