fbpx

Którą wyspa w Sztokholmie można by zatopić

Södermalm

 

Jedną z wysp do wyboru była hipsterski Södermalm, najbardziej południowa z centralnych wysp Sztokholmu. Jako zaletę DN wymienia fakt, że Söder, w magazynie Vogue w 2014 została uznana “trzecim najfajniejszym obszarem miejskim na świecie.” Jako wadę uznano to, że mieszkańcy “za dobrze wiedzą, że są trzecim najfajniejszym obszarem miejskim na świecie.”

Gamla Stan

Podczas gdy turyści odwiedzający Sztokholm często są zabierani na stare miasto Gamla Stan, to mieszkańcy tego terenu nie są z tego faktu tak bardzo zadowoleni. Według DN jest to “główny punkt turystyczny miasta” i przez to jest to okolica “zupełnie nie do użycia dla mieszkańców Sztokholmu, pełna turystów i trudno w odnalezieniu się.”

 

Kungsholmen

Tutaj znajduje się sztokholmski ratusz, a także tu mieszka ostatni szwedzki zwycięzca Eurowizji Måns Zelmerlöw. To według gazety argumenty za zachowaniem wyspy. Ale jednocześnie twierdzi ona, że “nikt w Kunggholmen nie wygląda na zadowolonego.”

Djurgården

OlaEricson/imagebank.sweden

Powodami do zachowania tej wyspy mogą być zielone przestrzenie oraz wspaniały park Gröna Lund. Jednak dodają, że “nikt nie rozumie, dlaczego znajdujący się tam klub o tej samej nazwie jest przez ludzi nazywany tak jak go nazywają” i według gazety jest to argument za pozbyciem się tej wyspy.

 

Inne

Na liście znalazły się także mniejsze wyspy takie jak Lilla Essingen, Långholmen oraz Beckholmen. Dziennikarze Dagens Nyheter sami byli za zatopieniem Kungsholmnen, argumentując to tym, że jest tam ‘mało atrakcji kulturalnych’, ‘relatywnie mało barów’ a wiele ulic jest ‘nudnych’.

Czytelnicy mieli jednak inne zdanie i niewielką różnicą wybrali do poświęcenie Djurgården, która otrzymała 28 procent głosów.

Można uważać, że taka decyzja była podyktowana względnie małym zaludnieniem tej wyspy, na której głównie znajdują się parki i muzea, ale możliwe jest także znacznie prostsze wytłumaczenie. DN zauważa, że na wynik głosowania mogły wpłynąć to, że pisano o nim na stronach klubu AIK, rywalizującego z drużyną z Djurgården.

Wygląda na to, że hipsterzy też nie są bardzo popularni, gdyż druga w kolejce do zatopienia znalazła się Södermalm na którą głosowało 18 procent czytelników.

Strona główna Szwecja Coś o Szwecji Którą wyspa w Sztokholmie można by zatopić

Warto przeczytać

Dziewczyna zmarła po strzelaninie w Botkyrce

Policja znalazła ranną dziewczynę w Botkyrka pod Sztokholmem w niedzielny poranek. Zmarła później rano w szpitalu. Według policji miała mniej niż 15...

Szwedzka waluta rośnie w siłę.

Szwedzka waluta rośnie w siłę. Według znawców tematu może być to spowodowane kilkoma czynnikami: m.in. wzrostem giełdowym i korzystną stopą procentową. Strategia...

Dania otwiera się na podróże z całej Szwecji

Dania będzie otwarta na podróże ze wszystkich szwedzkich regionów od 1 sierpnia, poinformowało w czwartek MSZ. Szwecja spełniła kryteria...