Szwecja wprowadza lokalne środki dotyczące koronawirusa w kolejnych trzech regionach

W Szwecji wdrażane są lokalne środki dotyczące koronawirusa w kolejnych trzech regionach, co oznacza, że ​​siedem na dziesięć osób w tym kraju jest teraz dotkniętych ostrzejszymi zaleceniami.

Trzy regiony to Halland, Jönköping i Örebro. Oznacza to, że osiem z 21 regionów Szwecji jest obecnie objętych lokalnymi ograniczeniami, w tym również Sztokholm, Uppsala, Skåne, Västra Götaland i Östergötland.

Wiadomość została ogłoszona na konferencji prasowej we wtorek po południu przez premiera Szwecji Stefana Löfvena, minister zdrowia Lenę Hallengren i dyrektora generalnego Agencji Zdrowia Publicznego Johana Carlsona.

Dokładne środki są określane przez władze regionalne wraz z Agencją Zdrowia Publicznego i różnią się one w zależności od regionu. Jednak niektóre typowe zalecenia obejmują unikanie kontaktu fizycznego z osobami, z którymi się nie mieszka, oraz to aby pracodawcy powinni zapewnić pracownikom możliwość pracy z domu, jeśli pozwala na to charakter ich pracy.

„Wszystko, co teraz robimy, wpłynie na sposób, w jaki będziemy obchodzić Dzień Świętej Łucji i Boże Narodzenie” – powiedział Löfven, zachęcając wszystkich w Szwecji do większego wysiłku, aby przestrzegać lokalnych i krajowych wytycznych.

„Wiemy, jak niebezpieczny jest [Covid-19], mamy prawie 6000 zabitych” – powiedział Stefan Löfven.

Wiadomość pojawia się w momencie w którym Szwecja stoi w obliczu niepokojącego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, ale także wzrostu liczby pacjentów z Covid-19 w szpitalach i na intensywnej terapii. Jak podaje Agencja Zdrowia Publicznego, łącznie 134 532 osób uzyskało pozytywny wynik, w tym odnotowano 5969 zgonów i 2750 przyjęć na oddział intensywnej terapii.

  • Powstrzymać się od przebywania w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sklepy, centra handlowe, muzea, biblioteki, basen i siłownie. Ograniczyć się do niezbędnych wizyt na przykład w sklepach spożywczych i aptekach.
  • Powstrzymać się od uczęszczania w spotkaniach, koncertach, przedstawieniach, treningach sportowych, meczach i zawodach. To zalecenie nie dotyczy jednak treningu sportowego dzieci i młodzieży urodzonych w 2005 roku lub później.
  • Jeśli to możliwe, unikać kontaktu fizycznego z innymi osobami niż te, z którymi się mieszka. Według Agencji Zdrowia Publicznego obejmuje to na przykład uczestnictwo w imprezach lub podobnych spotkaniach towarzyskich.

Na tej samej konferencji prasowej we wtorek Löfven, Hallengren i Carlson ogłosili ostrzejsze środki przeciwko koronawirusowi dla restauracji w Szwecji , z nową zasadą, że dozwolone będą tylko grupy ośmiu osób lub mniej.

Restauracje są już objęte specjalnymi środkami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji, które obejmują minimalną odległość jednego metra między grupami. W przeciwieństwie do wielu innych środków przyjętych przez Szwecję przepisy te są prawnie wykonalne.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Szwecja wprowadza lokalne środki dotyczące koronawirusa w kolejnych trzech regionach

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...