Świąteczne premie dla pracowników Ikei

Pracownicy Ikei otrzymają świąteczny prezent w postaci 108 milionów euro do podziału.

Szwedzki gigant meblowy tradycyjnie wypłaca świąteczne premie wszystkim pracownikom zatrudnionym w firmie od co najmniej 5 lat, jest to część programu lojalnościowego dla pracujących.

Wszyscy pracownicy zatrudnieni na całym etacie otrzymają taką samą sumę, niezależnie od wysokości swojej pensji, stanowiska ani lokalizacji miejsca pracy. Pracownicy z mniejszą ilością godzin otrzymają sumę proporcjonalną do swojego czasu pracy.

W tym roku między pracownikami Ikei zostanie rozdzielona rekordowa suma 108 milionów euro. Oznacza to, że każdy uprawniony do jej otrzymania dostanie 14,700 koron (~6,7 tys. zł). Pieniądze te zostaną doliczone do pensji każdego z pracowników.

„Chcemy być wspaniałym miejscem pracy, gdzie ludzi są szczęśliwi, zadowoleni i pragną z nami pozostać. Wiemy, że nasi koledzy pracują z nami głównie dla tego, że jesteśmy firmą opartą na wartościach, skoncentrowaną na rozwoju,” napisała menedżer działu personalnego Karin Bergman w swoim oświadczeniu.

Ikea została założona w 1943 roku w Älmhult przez Ingvara Kamprada, w rolniczym regionie Småland, gdzie do dziś znajduje się siedziba koncernu. Obecnie 90 letni biznesmen znany jest ze swojego zwyczaju oszczędzania pomimo bycia jednym z najbogatszych ludzi na świecie z ponad 300 sklepami Ikei na całym świecie.

Firma ta pomimo bycia jedną z ulubionych marek Szwedów, regularnie znajduje się jednak pod ostrzałem publicznej krytyki za unikanie płacenia podatków dzięki agresywnej strategii wykorzystywania luk prawnych, czemu oczywiście sama firma stanowczo zaprzecza.

Jaka będzie świąteczna premia w Polsce

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...