fbpx

Środki znieczulające dla zwierząt można stosować podczas koronawirusa

Szwedzka Agencja Leków zatwierdziła, że ​​lek, który zwykle jest stosowany dla zwierząt, może być używany do znieczulania pacjentów z koronawirusem podczas leczenia na intensywnej terapii.

Zapotrzebowanie na lek znieczulający Propofol wzrosło w Sztokholmie i jest reglamentowane.

W przypadku wyczerpania zapasów Propofolu lekarze będą mogli stosować leki, które normalnie przepisywane są do stosowania u zwierząt. Dyrektor ds. Zdrowia w regionie Sztokholmu Björn Eriksson powiedział Sveriges Radio, że lek może się skończyć już po weekendzie wielkanocnym.

„Ogólnie wiemy, że brakuje tego leku, dlatego racjonujemy i upewniamy się, że jest on stosowany tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a w innych przypadkach stosujemy leki alternatywne” – powiedział Eriksson.

Maja Marklund, dyrektor Szwedzkiej Agencji Leków, przyznała, że ​​stosowanie środków znieczulających u zwierząt nie było standardową procedurą. Powiedziała: „Jest to sytuacja ekstremalna, ponieważ system intensywnej terapii ma wszędzie znacznie większą potrzebę” Teraz, musimy być bardziej czujni i podejmować dodatkowe środki, które nie są zwykle stosowane.

Zatwierdzenie leków weterynaryjnych nastąpiło zaledwie kilka dni po ostrzeżeniu przez Europejską Agencję Leków (EMA), że w Europie występuje niedobór leków z powodu epidemii koronawirusa.

EMA powiedziała, że ​​oprócz środków uspokajających i znieczulających kraje europejskie mogą dostrzec niedobory leków przeciw malarii, takich jak chlorochina. Niektórzy lekarze twierdzą, że chlorochina jest skuteczna w walce z ciężkimi przypadkami koronawirusa.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Środki znieczulające dla zwierząt można stosować podczas koronawirusa

Warto przeczytać

Wokalista ABBY Björn Ulvaeu o koronawirusie i szwedzkiej metodzie walki z epidemią

Kontrowersyjny pomysł Szwecji na walkę z koronawirusem (rezygnacja z surowego lockdownu) wzbudził mieszane opinie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych został pochwalony...

Szwedzka parlamentarzystka: „Bez imigrantów Europa byłaby dużo biedniejsza”.

Ylva Johansson to szwedzka parlamentarzystka, minister w różnych resortach, a od ubiegłego roku także członek Komisji Europejskiej. 56-letnia polityk zasłynęła niedawno kontrowersyjną...

Dania: koronawirus odpuszcza, a obiekty handlowe i rozrywkowe zaczynają się otwierać

W czwartek duńskie muzea i ogrody zoologiczne zaczęły wreszcie otwierać się na klientów. Władze postanowiły, że kraj musi powoli zacząć wracać do...