Środki znieczulające dla zwierząt można stosować podczas koronawirusa

Szwedzka Agencja Leków zatwierdziła, że ​​lek, który zwykle jest stosowany dla zwierząt, może być używany do znieczulania pacjentów z koronawirusem podczas leczenia na intensywnej terapii.

Zapotrzebowanie na lek znieczulający Propofol wzrosło w Sztokholmie i jest reglamentowane.

W przypadku wyczerpania zapasów Propofolu lekarze będą mogli stosować leki, które normalnie przepisywane są do stosowania u zwierząt. Dyrektor ds. Zdrowia w regionie Sztokholmu Björn Eriksson powiedział Sveriges Radio, że lek może się skończyć już po weekendzie wielkanocnym.

„Ogólnie wiemy, że brakuje tego leku, dlatego racjonujemy i upewniamy się, że jest on stosowany tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a w innych przypadkach stosujemy leki alternatywne” – powiedział Eriksson.

Maja Marklund, dyrektor Szwedzkiej Agencji Leków, przyznała, że ​​stosowanie środków znieczulających u zwierząt nie było standardową procedurą. Powiedziała: „Jest to sytuacja ekstremalna, ponieważ system intensywnej terapii ma wszędzie znacznie większą potrzebę” Teraz, musimy być bardziej czujni i podejmować dodatkowe środki, które nie są zwykle stosowane.

Zatwierdzenie leków weterynaryjnych nastąpiło zaledwie kilka dni po ostrzeżeniu przez Europejską Agencję Leków (EMA), że w Europie występuje niedobór leków z powodu epidemii koronawirusa.

EMA powiedziała, że ​​oprócz środków uspokajających i znieczulających kraje europejskie mogą dostrzec niedobory leków przeciw malarii, takich jak chlorochina. Niektórzy lekarze twierdzą, że chlorochina jest skuteczna w walce z ciężkimi przypadkami koronawirusa.

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Środki znieczulające dla zwierząt można stosować podczas koronawirusa

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...