fbpx

Środki znieczulające dla zwierząt można stosować podczas koronawirusa

Szwedzka Agencja Leków zatwierdziła, że ​​lek, który zwykle jest stosowany dla zwierząt, może być używany do znieczulania pacjentów z koronawirusem podczas leczenia na intensywnej terapii.

Zapotrzebowanie na lek znieczulający Propofol wzrosło w Sztokholmie i jest reglamentowane.

W przypadku wyczerpania zapasów Propofolu lekarze będą mogli stosować leki, które normalnie przepisywane są do stosowania u zwierząt. Dyrektor ds. Zdrowia w regionie Sztokholmu Björn Eriksson powiedział Sveriges Radio, że lek może się skończyć już po weekendzie wielkanocnym.

„Ogólnie wiemy, że brakuje tego leku, dlatego racjonujemy i upewniamy się, że jest on stosowany tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a w innych przypadkach stosujemy leki alternatywne” – powiedział Eriksson.

Maja Marklund, dyrektor Szwedzkiej Agencji Leków, przyznała, że ​​stosowanie środków znieczulających u zwierząt nie było standardową procedurą. Powiedziała: „Jest to sytuacja ekstremalna, ponieważ system intensywnej terapii ma wszędzie znacznie większą potrzebę” Teraz, musimy być bardziej czujni i podejmować dodatkowe środki, które nie są zwykle stosowane.

Zatwierdzenie leków weterynaryjnych nastąpiło zaledwie kilka dni po ostrzeżeniu przez Europejską Agencję Leków (EMA), że w Europie występuje niedobór leków z powodu epidemii koronawirusa.

EMA powiedziała, że ​​oprócz środków uspokajających i znieczulających kraje europejskie mogą dostrzec niedobory leków przeciw malarii, takich jak chlorochina. Niektórzy lekarze twierdzą, że chlorochina jest skuteczna w walce z ciężkimi przypadkami koronawirusa.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Środki znieczulające dla zwierząt można stosować podczas koronawirusa

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.