Śmierć starszego Szweda po zaszczepieniu przeciwko koronawirusa

84-letni Szwed zmarł z powodu podejrzenia niewydolności serca dzień po szczepieniu na koronaawirusa, sprawa śmierci została skierowana do ewentualnego dochodzenia.

Incydent ten został zgłoszony przez władze lokalne w Kalmar do Szwedzkiej Agencji ds. Produktów Medycznych w tym tygodniu po tym, jak 84-latek, który podobno cierpiał na wiele towarzyszących chorób, zmarł po otrzymaniu szczepionki.

W komunikacie prasowym dyrektor ds. medycznych Mattias Alvunger powiedział: “Fakt, że zgłosiliśmy to szwedzkiej Agencji Produktów Medycznych, jest rutynowym dzoałaniem. Biorąc pod uwagę obawy, jakie mogą pojawić się w związku z szczepieniami Covida, szczególnie ważne jest, abyśmy byli otwarci na temat tego, co możemy i postępowali zgodnie z naszymi procedurami.”

Szwedzka Agencja ds. Produktów Medycznych dokona oceny sprawy i ustali, czy będzie prowadzone dalsze dochodzenie w sprawie śmierci mężczyzny, a także przekaże wszelkie informacje odpowiednim organom Unii Europejskiej.

Szwedzki rząd ogłosił wprowadzenie szczepień na koronawirusa w domach opieki na początku grudnia, czyniąc je priorytetem ze względu na fakt, że miało w nich miejsce wiele zgonów spowodowanych koronawirusem w całym kraju.

„Najpierw musimy chronić osoby najbardziej narażone, a następnie zaszczepić całą populację, aby pandemia spowolniła, a następnie została zatrzymana” – powiedział na początku grudnia Johan Carlson, szef Szwedzkiej Agencji Zdrowia.

Szwedzki król Karol XVI Gustaw w grudniu powiedział, że kraj „zawiódł” swoich mieszkańców.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach budowę sieci tuneli, które połączą Helsinborg z duńskim miastem Helsingør...

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...

Socjaldemokraci znów krytykowani za bezradność wobec koronawirusa

Ostatni sondaż wyborczy wykazał, że Stefan Löfven i prowadzona...