fbpx

Rekordowa liczba osób zgłosiła się na szkolenie do szwedzkiej policji

Wzmocnienie policji stało się gorącym tematem kampanii w zbliżających się wyborów, chęć wstąpienia do szwedzkiej policji wyraziło więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej.

Rekordowa liczba 9,594 osób złożyły wniosek o przyjęcie na szkolenia policyjne w czasie letniego naboru, do testów zaproszono 4565 osób.

W nadchodzących dniach również rekordowa liczba 791 osób dowie się, że przeszła test i zostanie przyjęta na szkolenie.

Rzecznik policji powiedział dziennikarzom, że jest zachwycony tak duża liczbą osób, które zostaną przyjęte na szkolenie.

Jeszcze w styczniu 2016 roku miejsc na szkoleniu było zaledwie 300, ale od tego czasu ich liczba została zwiększona do 800.

Większa liczba kandydatów oznacza także więcej miejsc pracy dla instruktorów i pracowników administracji, jednak policja spodziewa się, że wielu kandydatów odpadnie.

Dla przykładu w styczniu na szkolenie przyjęto 624 osoby, jednak w ciągu kilku tygodni liczba ta spadła do 541.

Ostatniego lata spadek był mniejszy do 625 osób z 639. Wzmocnienie szwedzkiej policji stało się głównym tematem kampanii w nadchodzących wyborach.

Socjaldemokraci i Zieloni obiecali, że do roku 2024 liczba funkcjonariuszy policji wzrośnie o 10,000.Strona główna Wiadomości Szwecja Rekordowa liczba osób zgłosiła się na szkolenie do szwedzkiej policji

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...