1.

Cieplejsza pogoda w tym tygodniu oznacza, że to wspaniały czas na wyjście na zewnątrz i zwiedzenie sztokholmskiego archipelagu. Archipelag to tysiące wysp rozproszonych po morzu Bałtyckim – niektóre z pięknymi miasteczkami z drewnianymi posiadłościami, inne puste i bardziej odległe. Nasz przewodnik pomoże ci podróżować po nich tak jak prawdziwy mieszkaniec Sztokholmu. Znajdziesz tutaj wskazówki, które wyspy odwiedzić i co na nich zobaczyć.

Archipelag Sztokholmski historycznie był domem dla rolników i rybaków, dzisiaj jest to wielki cel turystyczny, gdzie wielu mieszkańców miasta posiada letnie dom,y a na wielu wyspach można spotkać hotele i hostele.Jednak wciąż da się tam znaleźć prawdziwe oazy spokoju – skärgård – w postaci skalistych wysepek, z lasami do poznawania, plażami i oczywiście otaczającym wszystko morzem.

Każda wyspa ma swój własny charakter i znajdziemy zarówno puste wyspy (ale tam raczej trzeba wybrać się własną łodzią) jak i takie ze wszystkimi możliwymi atrakcjami. Wybraliśmy dla was 10 najlepszych miejsc z całego archipelagu, tak aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Wstecz