Produkcja narkotyków przyczyną wybuchu budynku mieszkalnego

Szwedzka policja ustaliła, że wybuch w mieszkalnym budynku w Sztokholmie był wynikiem produkowania tam narkotyków. W wyniku eksplozji kilka osób trafiło do szpitala.

Służby ratownicze zostały wezwane do budynku w Skogås o godzinie 21:30 w niedzielny wieczór. Przybyli strażacy stwierdzili silne zadymienie na 4 piętrze, nie znaleźli jednak źródła ognia.

Dziennik Aftonbladet donosi, że krótko potem na miejsce zostały wezwane służby przeznaczone do neutralizacji substancji chemicznych, a także saperzy.

Zdarzenie zostało na początku zaklasyfikowane jako stanowiące zagrożenie dla mieszkańców, dlatego cała okolica została otoczona kordonem. Poinformowana została nawet szwedzka służba wywiadowcza Säpo.

Jednak w czasie trwającego w nocy śledztwa technicy ustalili, że eksplozja została wywołana przy produkcji narkotyków.

„W tym mieszkaniu produkowano narkotyki,” powiedział rzecznik policji Lars Byström.

„Jeszcze nie wiemy, jakie będą nasze dalsze działania,” dodał.

Według policji pojawienie się dymu w mieszkaniu było poprzedzone eksplozją, po której widziano jakąś osobę uciekającą z bloku.

Jeden ze świadków powiedział Aftonbladet, że z bloku został wyrzucony szybkowar.

Osiem do dziesięciu osób miało kontakt z dymem, trzy z nich zostały zabrane do szpitala. Do tej pory nikogo w tej sprawie nie zatrzymano.    

Strona główna Gangi w Szwecji Produkcja narkotyków przyczyną wybuchu budynku mieszkalnego

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...