Duńskie myśliwce bombardują Syrię

Cztery duńskie samoloty F-16 zostały wysłane do walki z Państwem Islamskim, pierwszy raz faktycznie weszły do działań bojowych nad terytorium Syrii, bombardując cele w Ar-Rakka nieformalnej stolicy ISIS.

„Możemy potwierdzić, że duńskie myśliwce po raz pierwszy zaatakowały cele na terytorium Syrii,” powiedział Jan Dam, dowodzący międzynarodowymi operacjami Duńskich Sił Powietrznych.

Cztery samoloty, które stacjonują w tureckiej bazie Incirlik od 17 czerwca, do tej pory na Syrią wykonywały tylko misje rozpoznawcze i obserwacyjne, ograniczając swoje działania bojowe do Iraku.

Dam nie podał wielu szczegółów działań, ale powiedział że ostatnie ataki były wymierzone w centra dowodzenia ISIS w rejonie nieformalnej stolicy Ar-Rakka.

Dowództwo duńskiej armii podało agencji Reuters, że ataki były wymierzone zarówno w składy broni jak i personel przeciwnika.

Szwedzki kościół chce ‘bombardować’ obszary Państwa Islamskiego Bibliami

Dania jest w stanie wojny z Islamem

Cztery duńskie samoloty od 17 czerwca wykonały już 67 misji w irackich prowincjach Al Anbar, Ninevehm Dohuk, Erbil oraz Salah Ad Din, zrzucając 93 bomby.

Według oświadczenia prasowego armii, 100 duńskich żołnierzy przybyło niedawno do bazy Al Asad w irackiej prowincji Al Anbar, aby szkolić irackie siły bezpieczeństwa i zmienić poprzednią grupę, która kończy swoją 6 miesięczną misję.

Duńskie Siły Powietrzne podkreślają, że pomimo dużego zagrożenia iż przy bombardowaniach w Syrii ucierpią przypadkowi cywile „nie ma żadnych danych wskazujących, że działania duńskich F-16 w ramach operacji ‘Inherent Resolve’ przyczyniły się do jakichkolwiek strat wśród cywilów.”

Peter Christensen minister obrony potwierdził, że operacje w Syrii niosą ze sobą większe zagrożenie dla ludności cywilnej niż wcześniejsze duńskie bombardowania celów w Iraku.

[sociallocker id=3256][/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Dania Duńskie myśliwce bombardują Syrię

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...