fbpx

Posłanka przyłapana na graniu w Pokemony podczas wysłuchania strategii obronnej

Polityczna liderka partii Liberalnej (Venstre) Trine Skei Grande znalazła się w ogniu krytyki za granie w Pokemony podczas wysłuchiwania długofalowej strategii obronnej Norwegii.

Spotkanie Parlamentarnego Komitetu Spraw Zagranicznych i Obrony było transmitowane na żywo i wielu widzów zauważyło, że uwaga Grande była bardziej skupiona na grze na swoim telefonie niż na sprawach bezpieczeństwa kraju.

Podczas przerwy w obradach, Grande broniła swojego zachowania, rozmawiając z gazetą VG.

„Nie robię tego od czasu, gdy ktoś poczuł się urażony. Jednak niektórzy mają tak, że lepiej słuchają, gdy ich mózg zajmuje się jakimiś prostymi czynnościami. Nie wszyscy działają tak samo,” napisała w swoim SMS.[sociallocker]

[/sociallocker]

Liderka Partii Liberalnej bagatelizuje szum robiony przez media wokół jej gry w Pokemony.

„Na obradach dotyczących obronności było dużo bardziej kontrowersyjnych spraw niż ta,” powiedziała.

Ankieta na stronach gazety VG dotycząca polowania Grande na Pokemony pokazała, że 83% czytelników uważa takie zachowanie za „obraźliwe i nie do za akceptowania.”

Grande może pocieszyć się faktem, że norweska premier Erna Solberg także jest graczem Pokemon i spędziła ostatnio część swojej wizyty na Słowacji grając w tę grę.

Strona główna Wiadomości Norwegia Posłanka przyłapana na graniu w Pokemony podczas wysłuchania strategii obronnej

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.