fbpx

23 osoby wynajęły to samo mieszkanie w Malmö

Dużo łez zostało wylane w środę gdy przed budynkiem mieszkalnym w Malmö tłum najemców zorientował się, że wszyscy oni zostali oszukani.

Johanna Persson usiadła ze łzami na trawie przed blokiem, załamana po tym jak ona i jej narzeczony dowiedzieli się, że stracili 11,800 koron (~5,3 tysiąca zł) depozytu i nie dostaną kluczy do swojego pierwszego wspólnego mieszkania.

„To okropne. Nigdy nie czułam się tak głupio i taka oszukana,” powiedziała Johanna gazecie Sydsvenskan.

„To miało być nasze pierwsze mieszkanie. Myśleliśmy, że jest on właścicielem,” dodała mówiąc o człowieku, który odpowiedział na ogłoszenie zamieszczone przez parę w serwisie informacyjnym Blocket.

W rzeczywistości mężczyzna ten też tylko wynajmował to mieszkanie. Prawowity właściciel wyrzucił go w końcu lipca jak tylko dowiedział się o oszustwach.

Wszyscy niedoszli lokatorzy, którzy stawili się przed mieszkaniem w środę, wcześniej podpisali umowy oraz wpłacili depozyt na konto oszusta. Niektórzy nawet zapłacili z góry czynsz za pierwszy miesiąc.

Roland Forsblom, szef stowarzyszenia mieszkańców w okolicy gdzie zlokalizowane jest wynajmowane mieszkanie, obliczył jak dużo według niego mógł ‘zarobić’ oszust na naciągnięciu jednego lata 23 osób.
„Wiemy o 400,000 koron (~182 tysiące zł),” powiedział gazetom.

Policja do tej pory otrzymała 5 zgłoszeń oszustwa związanego z tym mieszkaniem w dzielnicy Slottsstaden.

„Nie mogę zrozumieć dlaczego nie mogliśmy temu zapobiec. Moja rada dla wszystkich to prosić o radę [stowarzyszenia mieszkańców] o dokumenty potwierdzające kto jest właścicielem mieszkania.”

Szwecja musi zbudować drugi Sztokholm, aby pomieścić wszystkich imigrantów

Strona główna Wiadomości Szwecja 23 osoby wynajęły to samo mieszkanie w Malmö

Warto przeczytać

W budynku mieszkalnym szaleje wielki pożar

Płonie ośmiopiętrowym budynek mieszkalny Landskrona.- Pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia. Panuje chaos i panika wśród mieszkańców, mówi jeden ze świadków.

Szwecja wprowadza zasadę jednego metra dla restauracji, barów i kawiarni

Szwecja ogłosiła w czwartek aktualizację swoich przepisów dotyczących koronawirusa w restauracjach i kawiarniach, przy czym największą zmianą jest to, że obecnie wymagana jest jednometrowa...

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...