23 osoby wynajęły to samo mieszkanie w Malmö

Dużo łez zostało wylane w środę gdy przed budynkiem mieszkalnym w Malmö tłum najemców zorientował się, że wszyscy oni zostali oszukani.

Johanna Persson usiadła ze łzami na trawie przed blokiem, załamana po tym jak ona i jej narzeczony dowiedzieli się, że stracili 11,800 koron (~5,3 tysiąca zł) depozytu i nie dostaną kluczy do swojego pierwszego wspólnego mieszkania.

„To okropne. Nigdy nie czułam się tak głupio i taka oszukana,” powiedziała Johanna gazecie Sydsvenskan.

„To miało być nasze pierwsze mieszkanie. Myśleliśmy, że jest on właścicielem,” dodała mówiąc o człowieku, który odpowiedział na ogłoszenie zamieszczone przez parę w serwisie informacyjnym Blocket.

W rzeczywistości mężczyzna ten też tylko wynajmował to mieszkanie. Prawowity właściciel wyrzucił go w końcu lipca jak tylko dowiedział się o oszustwach.

Wszyscy niedoszli lokatorzy, którzy stawili się przed mieszkaniem w środę, wcześniej podpisali umowy oraz wpłacili depozyt na konto oszusta. Niektórzy nawet zapłacili z góry czynsz za pierwszy miesiąc.

Roland Forsblom, szef stowarzyszenia mieszkańców w okolicy gdzie zlokalizowane jest wynajmowane mieszkanie, obliczył jak dużo według niego mógł ‘zarobić’ oszust na naciągnięciu jednego lata 23 osób.
„Wiemy o 400,000 koron (~182 tysiące zł),” powiedział gazetom.

Policja do tej pory otrzymała 5 zgłoszeń oszustwa związanego z tym mieszkaniem w dzielnicy Slottsstaden.

„Nie mogę zrozumieć dlaczego nie mogliśmy temu zapobiec. Moja rada dla wszystkich to prosić o radę [stowarzyszenia mieszkańców] o dokumenty potwierdzające kto jest właścicielem mieszkania.”

Szwecja musi zbudować drugi Sztokholm, aby pomieścić wszystkich imigrantów

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa. „Zakaz obowiązuje od...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku w Sztokholmie zanotowano rekordową liczbę eksplozji i detonacji. Wszystko to...

Greta Thunberg mści się na Donaldzie Trumpie: „wyluzuj, starcze”

Greta Thunberg postanowiła pożegnać Donalda Trumpa, który 20 stycznia zakończył swoją prezydenturę w USA. Nastoletnia aktywistka ekologiczna była przez...

Musisz przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii,...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy...