fbpx

„Porwana” żona norweskiego bogacza może już nie żyć.

Na początku roku informowano o porwaniu Anne-Elisabeth Falkevik Hagen. Żona norweskiego magnata przemysłowego miała zostać uprowadzona z własnego domu, a jej porywacze domagali się 9 mln euro okupu. Teraz na jaw wyszło, że kobieta prawdopodobnie już nie żyje. Policja wierzy, że uprowadzenie było upozorowane: przestępcy chcieli w ten sposób odwrócić uwagę od jej zabójstwa.

Falkevik Hagen była małżonką Toma Hagena – jednego z najbogatszych Norwegów. Jej zaginięcie zgłoszono pod koniec października 2018 roku. Kobieta miała zostać porwana z własnej posiadłości, leżącej na wschód od Oslo. Na miejscu znaleziono krótką wiadomość od porywaczy.

Policja nie była w stanie nawiązać kontaktu z przestępcami. Wiadomości, które otrzymywali od kryminalistów, wysyłane były anonimowo przez internet.

„Niestety, obawiamy się, że Anne-Elisabeth Falkevik Hagen mogła zostać zamordowana. Jest bardzo prawdopodobne, że była świadkiem zbrodni i porywacze musieli się jej pozbyć. Porwanie dla okupu, o którym mówiliśmy jeszcze kilka miesięcy temu, to mniej wiarygodny scenariusz”, wyjaśnia Tommy Broeske, przydzielony do tej sprawy przez policję.

Śledczy snują hipotezy o morderstwie popełnionym już osiem miesięcy temu – według tej teorii potężny okup był jedynie grą na zwłokę.

W 2018 roku majątek Toma Hagena szacowano na 1,7 miliarda koron (blisko 7,5 miliarda złotych). Magazyn „Kapital” uplasował mężczyznę w rankingu najbogatszych ludzi w Norwegii. Śmierć  Falkevik Hagen nie została jeszcze w stu procentach potwierdzona. Jeśli jednak odebrano kobiecie życie, zmarła ona w wieku 68 lat.

Strona główna Wiadomości Norwegia „Porwana” żona norweskiego bogacza może już nie żyć.

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...