fbpx

Policyjna obława po strzelaninie w Sztokholmie

Szwedzka policja rozpoczęła wielkie poszukiwania po tym jak w piątek zamaskowany mężczyzna wtargnął do kawiarni w Sztokholmie i zastrzelił 2 osoby.

Wielu świadków powiedziało gazecie Aftonbladet, że co najmniej 4 osoby opuściły miejsce strzelaniny w północnym zachodnich przedmieściach Sztokholmu Rinkeby, białym samochodem z przyciemnianymi szybami. Ofiarami są bracia w wieku 25 lat.

„Pracujemy nad wieloma teoriami dotyczącymi zdarzenia,” powiedział rzecznik policji Mats Eriksson, nie podając żadnych szczegółów dotyczących liczby podejrzanych ani motywów stojących za strzelaniną.

Do szpitala trafiła jedna osoba z drobnymi obrażeniami.

Według szwedzkiej agencji TT, po strzelaninie przed kawiarnią zebrał się tłum ludzi a w stronę policji poleciały kamienie oraz inne przedmioty.

W związku z tą sprawą nie doszło jeszcze do żadnych aresztowań.

Gazeta Aftonbladet informuje, że kawiarnia Mynta była zamykana na noc, gdy wtargnęło do niej kilku uzbrojonych mężczyzn z bronią automatyczną, celujących do dwóch osób chcących uciec do drugiego pomieszczenia. Jedna z ofiar została trafiona w głowę.

„Zadzwonił do mnie przyjaciel i powiedział co się stało, że jacyś ludzie wtargnęli [do kawiarni] i zastrzelili ich przy wszystkich,” relacjonuje anonimowy człowiek z gazecie Expressen.

Strona główna Wiadomości Szwecja Policyjna obława po strzelaninie w Sztokholmie

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...