fbpx

Policja poinformowała, że morderstwo w Kista jest powiązane z przestępczością gangów

Policja intensyfikuje swoje działania przeciwko gangom w Sztokholmie po tym jak niedawno w nocy zastrzeleni zostali w Kista dwaj mężczyźni, znani już wcześniej policji.

Agencja informacyjna TT po policyjnej konferencji prasowej podaje, że w rejonie Sztokholmu obecnie jest 12 konfliktów między gangami.

„Mamy ostatnio do czynienia z dużą liczbą poważnych przestępstw i strzelanin w Sztokholmie. W ciągu kilku ostatnich dni doszło tutaj do 5 morderstw. Oczywiście jest to bardzo poważna i alarmująca sytuacja,” powiedział reporterom dowodzący lokalną policją Ulf Johansson.

Pomimo tego, że liczba zabójstw w ostatnich dekadach w Szwecji spadła, to jednak rośnie liczba powiązanych z działalnością gangów strzelanin. Obecnie sztokholmska policja prowadzi 47 śledztw w sprawie morderstw oraz 57 w sprawie usiłowań morderstwa. W tym roku w stolicy było już 17 strzelanin, z 7 ofiarami śmiertelnymi oraz 14 osobami rannymi.

Sześć konfliktów między gangami ma miejsce w południowym Sztokholmie, a kolejne sześć w północnej części miasta.

„Niestety nie możemy wykluczyć kolejnego wzrostu ilości takich zdarzeń. W ostatnich dniach doszło do 5 morderstw. Uważamy, że wszystkie były wynikiem strzelanin powiązanych z działalnością gangów,” powiedział Patrick Ungsäter, wyższy funkcjonariusz policji z północnego Sztokholmu.  

Zapytany czy ludzie powinni się obawiać o swoje bezpieczeństwo powiedział: „My widzimy te strzelaniny jako wewnętrzne porachunki gangów.”

W ostatnim zdarzeniu zginęło dwóch mężczyzn, którzy zostali znalezieni z ranami postrzałowymi w samochodzie w Kista.

„Nie mogę powiedzieć nic więcej, poza tym, że byli oni znani wcześniej policji i łączymy to zdarzenie z działalnością gangów,” powiedział Ungsäter.

Do tej pory nikogo w tej sprawie nie zatrzymano a policja wciąż poszukuje świadków.   

Strona główna Wiadomości Szwecja Policja poinformowała, że morderstwo w Kista jest powiązane z przestępczością gangów

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.