fbpx

Aktywiści ekologiczni protestują w Danii. Wywołują wściekłość faceta, który koniecznie musi zjeść burgera.

Dania. Podczas protestu organizowanego przez stowarzyszenie Extinction Rebellion doszło do nietypowego zdarzenia.

Członkowie Extinction Rebellion nie godzą się na bierność świata wobec zmian klimatu. Kiedy ustawili się pod jedną z restauracji fast-foodowych, zwrócili na siebie uwagę przechodniów. Cel został więc osiągnięty, przynajmniej w pewnym stopniu.

Nie wszyscy byli akcją zachwyceni. Mężczyzna, który koniecznie chciał zjeść burgera, rzucił się na aktywistów i siłą odgrodził sobie drogę do środka. Do sieci trafiło nagranie dokumentujące to zajście.

Duńczyk jest agresywny i wykrzykuje do członków organizacji obraźliwe epitety. Kiedy ci próbują go powstrzymać, pyta: „Macie, k***a, jakiś problem?”

Poucza uczestników protestu i każe im „się zachowywać”. Potem, gotów do walki, podchodzi blisko chłopaka w długich włosach i nazywa całą grupę „pieprzonymi hipisami”. Jest agresywny, wulgarny, zieje od niego nienawiść.

Klip stał się niechlubnym, viralowym przebojem w serwisie Twitter.

Członkowie Extinction Rebellion uczestniczą w podobnych akcjach dość często i podróżują po świecie. W Danii ugrupowanie ma swoją siedzibę w mieście Aarhus. Aktywiści z tego kraju byli już m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Indiach, Hiszpanii czy Francji.

Inne sektory Extinction Rebellion do końca roku wezmą udział w blisko 850 demonstracjach. Przedstawiciele organizacji chcą, by rząd zaczął traktować zmiany klimatyczne z powagą. Zoe Jones zapewnia, że większość protestów ma „lekki” przebieg, ale dojdzie też do takich, które „dadzą ludziom do myślenia”. Mogą ponoć skończyć się aresztowaniami protestujących.

„Cztery tysiące osób w imię walki o naszą planetę pozwoli się aresztować”, powiedziała Jones w rozmowie z dziennikarzami.

„Wiem, że zdaniem niektórych zakłócamy porządek publiczny i odbieramy ludziom codzienne przyjemności. Wkrótce wybierzemy się do Westminster. Niepokoi nas stan atmosfery i środowiska.”

Strona główna Wiadomości Dania Aktywiści ekologiczni protestują w Danii. Wywołują wściekłość faceta, który koniecznie musi zjeść...

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.