Nowe zalecenia dla dzieci w wieku szkolnym

Zgodnie z nową decyzją Agencji Zdrowia Publicznego, dzieci bez objawów powinny nie wychodzić ze szkoły, jeśli ktoś z ich gospodarstwa domowego uzyska dodatni wynik testu na obecność Covid-19.

Agencja Zdrowia Publicznego doradzała wcześniej starszym nastolatkom i dorosłym, aby pozostali w domu, jeśli jeden z członków ich rodziny ma Covid-19, ale młodszym dzieciom zalecano normalne chodzenie do szkoły, o ile nie odczuwają żadnych objawów choroby.

Teraz Agencja Zdrowia Publicznego zmienia te zalecenia, stwierdzając, że nawet małe dzieci bez objawów powinny pozostać w domu, jeśli członek rodziny uzyska wynik pozytywny.

Agencja argumentowała, że ​​małe dzieci nie są głównymi czynnikami wywołującymi nowy koronawirus, i powtórzyła we wtorek, że zarówno dzieci, jak i nauczyciele są w grupie niskiego ryzyka i że nie sądziła, że ​​nowy środek będzie miał „jakikolwiek znaczący wpływ na rozprzestrzenianie się infekcji w szkołach lub w społeczeństwie ”.

„Zmiana ma na celu stworzenie spokojnej atmosfery pracy i umożliwienie szkołom skupienia się na pracy pedagogicznej. Mamy nadzieję, że zalecenia mogą złagodzić obawy, o których wiemy, że wielu nauczycieli i innych pracowników miało, jeśli chodzi o przyjmowanie dzieci ze Covid-19 w domu ”- powiedziała w oświadczeniu Britta Björkholm, kierownik wydziału kontroli chorób zakaźnych i ochrony zdrowia.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe światło na sprawę zatonięcia promu MF Estonia, stanęli przed sądem....

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...