Nowe zalecenia dla dzieci w wieku szkolnym

Zgodnie z nową decyzją Agencji Zdrowia Publicznego, dzieci bez objawów powinny nie wychodzić ze szkoły, jeśli ktoś z ich gospodarstwa domowego uzyska dodatni wynik testu na obecność Covid-19.

Agencja Zdrowia Publicznego doradzała wcześniej starszym nastolatkom i dorosłym, aby pozostali w domu, jeśli jeden z członków ich rodziny ma Covid-19, ale młodszym dzieciom zalecano normalne chodzenie do szkoły, o ile nie odczuwają żadnych objawów choroby.

Teraz Agencja Zdrowia Publicznego zmienia te zalecenia, stwierdzając, że nawet małe dzieci bez objawów powinny pozostać w domu, jeśli członek rodziny uzyska wynik pozytywny.

Agencja argumentowała, że ​​małe dzieci nie są głównymi czynnikami wywołującymi nowy koronawirus, i powtórzyła we wtorek, że zarówno dzieci, jak i nauczyciele są w grupie niskiego ryzyka i że nie sądziła, że ​​nowy środek będzie miał „jakikolwiek znaczący wpływ na rozprzestrzenianie się infekcji w szkołach lub w społeczeństwie ”.

- Reklama -

„Zmiana ma na celu stworzenie spokojnej atmosfery pracy i umożliwienie szkołom skupienia się na pracy pedagogicznej. Mamy nadzieję, że zalecenia mogą złagodzić obawy, o których wiemy, że wielu nauczycieli i innych pracowników miało, jeśli chodzi o przyjmowanie dzieci ze Covid-19 w domu ”- powiedziała w oświadczeniu Britta Björkholm, kierownik wydziału kontroli chorób zakaźnych i ochrony zdrowia.

- Reklama -
Udostępnij
Follow:
Twórca i redaktor Skandynawiainfo.pl, portalu, który od 2015 roku dostarcza polskim czytelnikom aktualne i możliwie bezstronne informacje o Szwecji oraz krajach nordyckich. Od lat przygląda się Skandynawii „od środka”, a nie z perspektywy folderów turystycznych – pisze prosto i konkretnie o tym, co się zmienia, dlaczego to ważne i jak może wpływać na codzienne życie, szczególnie Polaków mieszkających w regionie. Skupia się na tematach społecznych i praktycznych, dbając o rzetelność, kontekst i spokojny, rzeczowy ton.