fbpx

Norweski pracownik przedszkola dokonał gwałtu na 4-letnim chłopcu

Mężczyzna około 30 lat, który pracował w placówkach zajmujących się dziećmi został oskarżony o zgwałcenie 4-letniego chłopca w przedszkolu w Bergen.

Mężczyzna został aresztowany przed weekendem pod zarzutem gwałtu zgłoszonego w środę w zeszłym tygodniu, tak wynika z doniesień gazety Bergensavisen.

Gazeta ta podaje, że mężczyzna jest pracownikiem instytucji w której doszło do popełnienia przestępstwa, pracował także w wielu placówkach opieki nad dziećmi w Bergen. Źródła na które powołuje się gazeta twierdzą, że był on bardzo lubianym pracownikiem.

Norweski mężczyzna przyznał się do kolejnych gwałtów w placówkach dla dzieci

Mężczyzna został oskarżony także o posiadanie dziecięcej pornografii. Policja skonfiskowała po aresztowaniu jego komputer i odkryła w nim zakazane zdjęcia dzieci ściągane z sieci przez wiele lat.

Mężczyzna nie pojawił się na poniedziałkowym przesłuchaniu w sądzie okręgowym w Bergen, dotyczącym jego tymczasowego aresztowania. Prawnik oskarżonego nie chciał długo rozmawiać z prasą.

„Jedyną rzeczą jaką mogę powiedzieć jest to, że mój klient zgodził się z decyzją o pozostaniu w areszcie,” powiedziała Beate Hamre gazecie Bergensavisen.

Policyjny prawnik Eli Valheim odmówił przedstawienia szczegółów sprawy i powiedział, że najbliższe przesłuchanie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Według norweskiego prawa, gwałt na dziecku poniżej 14 roku życia zagrożony jest karą więzienia do 21 lat.

 

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweski pracownik przedszkola dokonał gwałtu na 4-letnim chłopcu

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Szwedzka policja zaniepokojona wojnami gangów

Raport wywiadowczy policji w Göteborgu ujawnił, że w mieście wzrasta przemoc wynikająca z wojen gangów. Przedmiotem sporów jest handel nielegalnymi używkami, a...

„Challenge” zachęca dzieci do podpalania szkół w Szwecji

Tak zwane „wyzwanie” rozpowszechniane jest w mediach społecznościowych w szwedzkim mieście Örebro. Wyzwanie zachęca dzieci do rozpalania pożarów w swoich szkołach i...