Norweski pracownik przedszkola dokonał gwałtu na 4-letnim chłopcu

Mężczyzna około 30 lat, który pracował w placówkach zajmujących się dziećmi został oskarżony o zgwałcenie 4-letniego chłopca w przedszkolu w Bergen.

Mężczyzna został aresztowany przed weekendem pod zarzutem gwałtu zgłoszonego w środę w zeszłym tygodniu, tak wynika z doniesień gazety Bergensavisen.

Gazeta ta podaje, że mężczyzna jest pracownikiem instytucji w której doszło do popełnienia przestępstwa, pracował także w wielu placówkach opieki nad dziećmi w Bergen. Źródła na które powołuje się gazeta twierdzą, że był on bardzo lubianym pracownikiem.

Norweski mężczyzna przyznał się do kolejnych gwałtów w placówkach dla dzieci

Mężczyzna został oskarżony także o posiadanie dziecięcej pornografii. Policja skonfiskowała po aresztowaniu jego komputer i odkryła w nim zakazane zdjęcia dzieci ściągane z sieci przez wiele lat.

Mężczyzna nie pojawił się na poniedziałkowym przesłuchaniu w sądzie okręgowym w Bergen, dotyczącym jego tymczasowego aresztowania. Prawnik oskarżonego nie chciał długo rozmawiać z prasą.

„Jedyną rzeczą jaką mogę powiedzieć jest to, że mój klient zgodził się z decyzją o pozostaniu w areszcie,” powiedziała Beate Hamre gazecie Bergensavisen.

Policyjny prawnik Eli Valheim odmówił przedstawienia szczegółów sprawy i powiedział, że najbliższe przesłuchanie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Według norweskiego prawa, gwałt na dziecku poniżej 14 roku życia zagrożony jest karą więzienia do 21 lat.

 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa. „Zakaz obowiązuje od...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku w Sztokholmie zanotowano rekordową liczbę eksplozji i detonacji. Wszystko to...

Musisz przeczytać

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których...

Norwegia: fałszywe wyniki testów na obecność koronawirusa do kupienia w Polsce

Dziennikarze norweskiego serwisu informacyjnego „NRK Nyheter” nagłośnili, że w...