Norweski nauczyciel molestował 108 dzieci

We wtorek sąd okręgowy w Gjøvik skazał byłego nauczyciela na 12 lat więzienia za molestowanie 108 dzieci.[sociallocker]

Mężczyzna otrzymał także bezterminowy zakaz pracy jako nauczyciel oraz zakaz uczestniczenia w działaniach związanych z dziećmi i młodzieżą.

Mężczyzna został uniewinniony w dwóch przypadkach, jednak skazano go za 223 przestępstwa. Łącznie molestowanych było 108 dzieci – głównie dziewczynek w wieku od 9 do 15 lat.

Większość przypadków dotyczy molestowania poprzez czat internetowy, gdzie mężczyzna przekonywał nawet 9 letnie dziewczynki do wykonywania różnych czynności seksualnych.

Dodatkowo wyrok nakazał 50-letniemu mężczyźnie zapłatę odszkodowania 102 ofiarom, w wysokości pomiędzy 15,000 a 250,000 koron(~7,100 – 118,000 zł).

Molestowanie nie ograniczało się tylko do działalności internetowej. W przypadku 3 nastolatek doszło także do fizycznego molestowania.

„Oskarżony naraził dużą liczbę dzieci na poniżające doświadczenia seksualne. Wiele z tych dzieci doznało poważnych szkód psychologicznych, które mocno wpływają na jakość ich życia,” czytamy w uzasadnieniu wyroku.

Przypadek ten jest jedną z największych spraw dotyczących molestowania jakie kiedykolwiek toczyły się przed norweskimi sądami.

„Liczba poszkodowanych jest niespotykanie wysoka i jest tutaj mocno obciążającym czynnikiem. Wpływ na wysokość wyroku miał także młody wiek ofiar,” takie stwierdzenia zostały wygłoszone przez sąd.

Sąd stwierdził także, że mężczyzna prowadził długie przygotowanie do swoich ataków, używając wielu różnych profili na internetowych czatach, gdzie poznawał dzieci. Występował tam zarówno jako chłopiec i dziewczynka, nawiązując relacje poprzez rozmowy na tematy ważne dla dzieci, zanim przechodził do rozmów związanych z czynnościami seksualnymi.

„Po zdobyciu zaufania, sprawca wykorzystywał dzieci manipulując nim w bezwzględny sposób, samemu pozostając nierozpoznanym.  Zapisy z logów czatów pokazują, że oskarżony czasami wykazywał zachowania agresywne,” napisał sędzia Lars Marcus Evensen, w 157 stronicowym uzasadnieniu wyroku.[/sociallocker]

 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe światło na sprawę zatonięcia promu MF Estonia, stanęli przed sądem....

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...