Norweski minister zdrowia: Sytuacja koronawirusa nie była tak poważna od marca

Według norweskiej telewizji TV2 rząd norweski i Rady Miasta w Oslo i Bergen rozważają wprowadzenie obowiązkowych masek na twarz w centrach handlowych, odwoływanie ślubów oraz anulowanie prywatnych spotkań.

W Oslo wymóg dotyczący maseczki na twarz w transporcie publicznym może zostać rozszerzony, tak aby obowiązywał przez całą dobę i niezależnie od tego, czy uważa się, że można zachować odległość jednego metra.

Rada Miejska Oslo rozważa również, czy wprowadzony ma zostać obowiązek noszenia masek na twarz w centrach handlowych, informuje telewizja TV2.

„Mamy teraz do czynienia z najpoważniejszą sytuacją od marca” – powiedział w wywiadzie telewizyjnym minister zdrowia i opieki Bent Høie.

Høie zauważył, że największym zmartwieniem rządu są infekcje w domach prywatnych i firmach.

„Jednym z miejsc, gdzie infekcja rozprzestrzenia się obecnie najbardziej, są prywatne spotkania z osobami, które się znają, czy to w domu, czy w miejscach publicznych. Widzimy, że trudno jest wówczas stosować się do zasad, a wielu zaraża się lub kończy kwarantanną” – powiedział Høie.

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweski minister zdrowia: Sytuacja koronawirusa nie była tak poważna od marca

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...